Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiatowy Zarząd Dróg, poza ich odśnieżaniem zimą, w porze letniej zajmuje się również innymi czynnościami pozwalającymi utrzymać zarówno drogi, jak i otoczenie wokół nich, w należytym porządku. Należą do nich koszenie trawy i niszczenie chwastów na poboczach, skarpach i rowach. Letnie sianokosy trwają obecnie na wszystkich drogach powiatowych i wojewódzkich.


Fot. Andrzej Kozłowski
Sianokosy na rondzie przed Starostwem

Powiatowi drogowcy w ramach tych prac koszą trawy i chwasty w pasie drogowym kosiarkami, wycinają trawy w miejscach niedostępnych, a także walczą z chwastami i samosiewami. Obecnie prace nad wykaszaniem trwają na niemal wszystkich powiatowych i wojewódzkich drogach. "Na drogach powiatowych prace przeprowadzamy sami, własnymi siłami i środkami Powiatowego Zarządu Dróg. Wykaszanie i pielęgnacja poboczy odbywa się zgodnie z harmonogramem prac. Obecnie pracujemy we wszystkich gminach. Np. w Myszkowie na powiatowych drogach ul. Sikorskiego i Słowackiego, efekty naszej pracy już są widoczne." - informuje dyrektor PZD Mariusz Sikora. Drogowcy koszą zarówno miejsca eksponowane, takie jak wysepki, parkingi, ale także w miejscach niedostępnych, np. przy ogrodzeniach, znakach, pachołkach i na skarpach czy poza bezpośrednim obrębem drogi. Na drogach wojewódzkich, na zlecenie starosty koszenie wykonuje firma „Eurolas” z Myszkowa. Rezultat prac można zobaczyć, nie tylko przy drogach, ale również choćby na rondzie. Na zlecenie Starostwa prace wykonywane są trzykrotnie w ciągu roku, obecnie, powtórzone zostaną w sierpniu i z końcem września. Pierwszy pokos traw przeprowadza się aktualnie na drogach powiatowych i wojewódzkich, szczególnie tam gdzie bujność zieleni utrudniała ruch publiczny. Zakończy się on w terminie, który uniemożliwi wysyp nasion chwastów. Drugi pokos nastąpi w sierpniu. Koszenie przeprowadzane jest w taki sposób, aby chwasty i trawa nie powodowały ograniczeń widoczności i nie zasłaniały urządzeń drogowych, co mogłoby stworzyć zagrożenie dla ruchu drogowego lub utrudnić drożność rowów odwadniających.

29

CZE

2010

83532

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1270950_168223871.JPG

Zdjęcie: P1270950_168223871.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.