Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

We wtorek 22 czerwca rozegrano eliminacje powiatowe „Śląskiej Ligi Orlików 2010” w piłce nożnej. W Poraju zmagały się trzy podstawówki z Koziegłów, Niegowy i Choronia. Zwycięsko z rywalizacji wyszła podstawówka z Koziegłów i to ona będzie reprezentować powiat myszkowski w następnej fazie rozgrywek. Puchary i dyplomy ufundował starosta myszkowski Łukasz Stachera.


Fot. Andrzej Kozłowski
Uczestnicy turnieju Śląskiej Ligi Orlików szkół podstawowych

W eliminacjach powiatowych wzięły udział 3 drużyny – zwycięzcy eliminacji gminnych, które rozgrywały się w gminach Niegowa, Koziegłowy i Poraj, czyli tam gdzie usytuowane są kompleksy sportowe „Moje boisko Orlik 2012”. Celem organizowania zawodów Orlik jest aktywizacja dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 10 do 15 lat do prowadzenia aktywnego i sportowego stylu życia. Śląska Liga Orlików, dzięki zaangażowaniu szkolnych drużyn sportowych, korzystnie wpłynie również na umocnienie gminnej, powiatowej i wojewódzkiej tożsamości. Idea turnieju powstała w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach, Marszałek również sprawuje patronat na imprezą. Propagatorem Śląskiej Ligi Orlików w naszym powiecie byli wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski i starosta myszkowski Łukasz Stachera. Zwycięzcy kategorii szkół podstawowych reprezentowali gminę na etapie powiatowym rozgrywek. Teraz poznaliśmy zwycięzcę fazy powiatowej wśród szkół podstawowych powiatu myszkowskiego. Zwycięzcę wyłoniły Mistrzostwa Powiatu „Śląskiej Ligi Orlików 2010”, które we wtorek 22 czerwca rozegrano na porajskim „Orliku”. Organizatorem imprezy było Porajskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej i Sportu w Poraju, UKS przy Gimnazjum w Poraju i LKS „Polonia” Poraj. Nad przebiegiem zawodów pieczę sprawował trener Andrzej Pawłowski. Opiekunami drużyn byli: Krzysztof Pluciński, Marcin Gwardyś, Artur Kołacz, Lidia Królak, Paweł Churas, Jacek Paca, Rafał Picz – nauczyciele wf. W fazie rozgrywek Koziegłowy pokonały Niegowę 3:0, Choroń uległ Koziegłowom 0:3 oraz Choroń wygrał z Niegową 1:4. Ostatecznie zwyciężyły Koziegłowy, przed Choroniem i Niegową. Dodatkowo Koziegłowy zakwalifikowały się do turnieju strefowego. Finaliści rozgrywek otrzymali pamiątkowe puchary z rąk starosty myszkowskiego Łukasza Stachery, który życzył również uczestnikom dalszych rozgrywek powodzenia i wygranej.

27

CZE

2010

60995

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1270865_945257306.JPG

Zdjęcie: P1270865_945257306.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.