Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Na nadzwyczajnej sesji rady powiatu, która zebrała się w środę, radni zdecydowali, że w drodze przetargu sprzedana zostanie część nieruchomości powiatu, czyli tzw. pola beduskie, położone w okolicy urzędu skarbowego.


Fot. Andrzej Kozłowski
Pola będuskie za Urzędem Skarbowym

Radni zebrali się w środę w Starostwie Powiatowym, na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek Zarządu Powiatu. W porządku obrad znalazł się tylko jeden punkt: podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Powiatu Myszkowskiego położonych w Myszkowie przy ul. Pułaskiego. Chodzi o teren będący własnością powiatu, położony między Urzędem Skarbowym a ul. Jesionową. Radni zdecydowali, że pod młotek pójdzie 21,3301 ha. Tereny te zostały przekształcone przez radę Miasta Myszkowa i ujęte jako teren pod działalność przemysłowo - usługową w Planie Zagospodarowania Przestrzennego. W bieżącym roku został przeprowadzony jego podział geodezyjny.


Fot. Andrzej Kozłowski
Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu

Co prawda Rada Powiatu już w 2005 roku wyraziła zgodę na sprzedaż tych nieruchomości, ale jako całości o powierzchni 57,2681 ha. W wyniku dokonanego później podziału geodezyjnego działek, część obszaru została wydzielona i przeznaczona pod drogi gminne, aby zapewnić dojazd do nowo powstałych działek, a kolejna część musiała zostać wydzielona jako drogi wojewódzkie - ul. Pułaskiego oraz teren ujęty w planach jako myszkowska obwodnica. Właśnie kwestia obwodnicy pozostawała przedmiotem rozmów na linii powiat - województwo. Dzięki osobistemu zaangażowaniu i udanym negocjacjom starosty myszkowskiego Łukasza Stachery wszelkie wątpliwości po stronie marszałka udało się szybko rozwiać.


Fot. Andrzej Kozłowski
"Rozmowy na temat obwodnicy mogę uznać za sukces negocjacyjny. Walka o obwodnicę Myszkowa okazała się skuteczna i została ona wpisana do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Województwa Śląskiego. Będę zabiegał, aby Urząd Marszałkowski przystąpił szybko do jej budowy" - mówił tuż po powrocie z Katowic, starosta myszkowski Łukasz Stachera.

W ten sposób obszar wydzielony pod drogi, stał się jako drogi publiczne, własnością Gminy Myszków i Województwa Śląskiego. Prawo zabrania sprzedaży nieruchomości, które stały się własnością samorządu gminnego i wojewódzkiego, konieczne było więc podjęcie nowej uchwały o wyrażeniu zgody na sprzedaż nieruchomości na Mijaczowie. Z wydzielonego obszaru, po wydaniu zgody przez radnych powiatowych na sprzedaż ponad 20 ha, pozostaje więc w majątku Starostwa obszar, który powiat planuje zbyć w terminie późniejszym. Może tu również powstać specjalna strefa ekonomiczna, o której starosta myszkowski Łukasz Stachera, rozmawiał z przedstawicielami Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Katowicach, podczas niedawnego Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W następstwie podjętej przez radnych uchwały o wyrażeniu zgody na sprzedaż, Zarząd Powiatu postanowił przeznaczyć je do sprzedaży i wywiesić na okres 6 tygodni wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży stanowiących własność Powiatu Myszkowskiego położonych w Myszkowie przy ul. Pułaskiego. Można się z nim zapoznać w zakładce: Nieruchomości - Wykazy na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Myszkowie. Po ustawowym okresie 6 tygodni rozpisany zostanie przetarg na sprzedaż nieruchomości, którego rozstrzygnięcie powinno nastąpić w październiku br. Cena za nieruchomości ustalona została na 50 - 100 zł za metr kwadratowy w zależności od atrakcyjności i położenia poszczególnych działek.

22

CZE

2010

56413

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1260004_779696398.JPG

Zdjęcie: P1260004_779696398.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.