Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

CEPiK to Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców. Z tego popularnego systemu zaczyna właśnie korzystać Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Myszkowie. Ewidencja ta prowadzona jest w systemie teleinformatycznym. System ma usprawnić rejestrację pojazdów.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wszystkie pojazdy i ich właściciele znajdą się w bazie CEPiK

Wydział Komunikacji w myszkowskim Starostwie zaczyna właśnie korzystać z systemu informatycznego pod nazwą Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców (CEPiK). System ten ma usprawnić i zwiększyć efektywność pracy Policji, a także usprawnić pracę organów administracji państwowej w zakresie rejestracji pojazdów i wydawania praw jazdy. Ma być również w pełni kompatybilny z rozwiązaniami funkcjonującymi w krajach Unii Europejskiej. W systemie znajdują się wszystkie informacje opisujące pojazd i jego rejestrację, właściciela lub posiadacza, zmianę numerów identyfikacyjnych, utratę tablic rejestracyjnych, dokumentów lub powody ich zatrzymania, oraz zdarzenia np. kradzież i odnalezienie pojazdu. W ewidencji kierowców gromadzone są informacje i dane opisujące kierowcę, dokument stwierdzający uprawnienia, zdarzenia: zatrzymanie dokumentu stwierdzającego uprawnienia oraz jego zwrócenie, cofnięcie uprawnienia oraz jego przywrócenie, utrata dokumentu stwierdzającego uprawnienia oraz jego odnalezienie, zakaz prowadzenia pojazdów i zakres i numer zaświadczenia ADR oraz okres, na jaki zostało ono wydane. Korzystanie z systemu CEPiK umożliwia dostęp z siedziby Starostwa do informacji z terenu całej Polski, a nie jak do tej pory, tylko z terenu powiatu myszkowskiego. System gwarantuje ochronę wszystkich danych w nim zawartych. Posiadając dostęp do CEPiK będziemy w stanie znacząco skrócić czas prowadzenia postępowań administracyjnych, przede wszystkim ze względu na szybkość pozyskiwania niezbędnych informacji. Dotychczas prowadzone postępowania wyjaśniające związane z rejestracją pojazdów wiązały się z koniecznością ustalania danych drogą pocztową. Odnalezienie organu właściwego do załatwienia sprawy często wymuszało kierowanie szeregu pism do wielu osób i instytucji. Teraz urzędnik niemal jednym kliknięciem w klawiaturę komputera będzie mógł pozyskać dane z CEPiK i jeśli wszystko będzie się zgadzało wysłać zamówienie na dowód rejestracyjny do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Pracownicy posługujący się bazą danych CEPiK przeszli odpowiednie szkolenia, które sprawiają, że od kilku dni z powodzeniem korzystają z narzędzi systemu w sposób istotny usprawniającego ich pracę.

06

CZE

2010

23128

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1160257_376394843.JPG

Zdjęcie: P1160257_376394843.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.