Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kolejna inwestycja Starostwa w gminie Niegowa

Mieszkańcy Moczydła, Trzebniowa i Ludwinowa już wkrótce będą cieszyć się z nowej drogi. Wszystko za sprawą ruszającej lada moment przebudowy odcinka powiatowej drogi w tych miejscowościach. Drogę remontuje Starostwo Powiatowe, a odcinek Moczydło – Ludwinów jest drugim etapem inwestycji zrealizowanej już w ubiegłym roku z Gorzkowa do Ludwinowa.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wkrótce powiatowa droga z Moczydła do Ludwinowa zyska nową nawierzchnię

Zrealizowana z końcem ubiegłego roku przebudowa drogi powiatowej w tej części gminy Niegowa, obejmowała odcinek o długości ponad 2 km z Gorzkowa do Ludwinowa. Starostwo zrealizowało ją ze środków własnych. W trakcie oficjalnego zakończenia robót przed kilku miesiącami, starosta myszkowski Łukasz Stachera, obiecał mieszkańcom gminy, że dołoży wszelkich starań, aby zrealizowana była przebudowa całości odcinka od Moczydła, aż do wyremontowanego już odcinka w Ludwinowie. Nikt chyba nie spodziewał się, że prace na kolejnym odcinku będą realizowane w tak ekspresowym tempie. Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Mariusz Sikora, właśnie zakończył przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji. Zgłosiły się cztery chętne firmy, otwarto już oferty, a wyłonienie ma nastąpić za tydzień. „Cieszę się, że udało nam się doprowadzić do kolejnej inwestycji Starostwa w gminie Niegowa. Oprócz drogi z Moczydła do Gorzkowa, właśnie kończymy przebudowę drogi w Bliżycach i Sokolnikach, staramy się również o pozyskanie środków na remont drogi z Kotowic przez Mirów do Niegowy.” - mówi starosta Łukasz Stachera. Planowane prace obejmą odcinek o długości 7,5 km, z Moczydła od drogi wojewódzkiej na Niegowę, przez Trzebniów do Ludwinowa.

07

LIP

2010

80398

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1280687_387919266.JPG

Zdjęcie: P1280687_387919266.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.