Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kończy się budowa ciągu pieszo - rowerowego

Rowerzyści i piesi poruszający się z Masłońskiego i Żarek Letnisko w kierunku Poraja mogą odetchnąć z ulgą. Prace przy budowie nowego ciągu pieszo – rowerowego, wzdłuż drogi wojewódzkiej administrowanej przez Starostwo Powiatowe, dobiegają końca. Dzięki tej inwestycji, sfinansowanej przez Urząd Marszałkowski, będzie znacznie bezpieczniej.


Fot. Andrzej Kozłowski
Zaawansowanie prac przy budowie ciągu pieszo - rowerowym na drodze Żarki Letnisko - Masłońskie - Poraj, osobiście obserwowali wicemarszałek Mariusz Kleszczewski, starosta myszkowski Łukasz Stachera i wiceprzewodniczący Rady Gminy Poraj Krzysztof Klimek

Zabiegi, aby przy drodze wojewódzkiej Poraj – Masłońskie – Żarki Letnisko powstał ciąg pieszo – rowerowy, trwały kilka lat. Zarząd Województwa Śląskiego zdecydował o przeznaczeniu potrzebnych środków na jego budowę. W sumie koszt wybudowania ciągu dla pieszych i rowerzystów wyniesie niecałe 9 mln zł. „Cieszę się, że prace już dobiegają końca. Za kilka tygodni wszyscy chętni będą mogli bezpiecznie tędy przejść lub przejechać rowerem. To ze wszech miar potrzebna i konieczna inwestycja.” - mówi wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski. W poniedziałek 9 sierpnia br. marszałek Mariusz Kleszczewski, starosta myszkowski Łukasz Stachera i wiceprzewodniczący rady gminy Poraj Krzysztof Klimek wizytowali inwestycję. Ekipy remontowe pracują intensywnie, wszystkim zależy na tym, aby jak najszybciej ukończyć budowę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w październiku ścieżka będzie gotowa. „Chciałbym podziękować Zarządowi Województwa i marszałkowi Mariuszowi Kleszczewskiemu, za sfinansowanie tej inwestycji. Korzystać będą mogli z niej zarówno mieszkańcy gminy, jak i turyści.” - podkreśla starosta Łukasz Stachera. Starostwo jest administratorem tejże drogi wojewódzkiej.
Prace przy budowie ciągu pieszo rowerowego na drodze Żarki Letnisko - Masłońskie – Poraj trwają od ubiegłego roku. To aż osiem kilometrów wzdłuż drogi wojewódzkiej Nr DW 791. Ścieżka rozpoczyna się od Masłońskiego w okolicach zjazdu do Zalewu, biegnie lewą stroną przez Żarki Letnisko, a dalej do głównego skrzyżowania z drogą wojewódzką Żarki - Koziegłowy. Dodatkowo z Masłońskiego do Żarek Letnisko po drugiej stronie ulicy zbudowano ciąg dla pieszych, który powstał z myślą o turystach i wczasowiczach nad zalewem. Ścieżka ma szerokość 3,5 metra, aby swobodnie poruszali się po niej zarówno piesi, jaki i rowerzyści. Budowa – wbrew pozorom - nie była prosta i nie ograniczyła się jedynie do ułożenia bruku. Konieczne było także wzmocnienie miejscami gruntu przed osiadaniem, przebudowa mostów i przepustów czy zrobienie korekty łuku drogi. Do tego doszły połączenia z licznymi wyjazdami z okolicznych ulic. Pasy dla rowerzystów i pieszych zostały położone z dwóch kolorów kostek brukowych. Inwestycja wprowadziła pewne komplikacje w ruchu, konieczny stał się czasowy objazd przez Dzierżno. Budowlańcy spieszyli się, aby jak najszybciej udrożnić przejazd. Organizacja ruchu zmieniała się wraz z postępem prac. Teraz choć oznakowanie drogi informujące o objeździe pozostanie do czasu całkowitego zakończenia inwestycji, to jednak od paru tygodni można już swobodnie przy zachowaniu środków ostrożności przejechać z Poraja do Myszkowa.

18

SIE

2010

1978

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1300643_190285536.JPG

Zdjęcie: P1300643_190285536.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.