Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Radni powiatowi wizytowali wraz ze starostą inwestycje drogowe na terenie gminy Niegowa. Rekonesans inwestycji potwierdził, że dzięki wspólnym staraniom radnych powiatowych, Starostwo realizuje szereg inwestycji drogowych, niemal we wszystkich miejscowościach tej gminy.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wizytacja drogi powiatowej Moczydło - Trzebniów - Ludwinów, na której ruszyły prace modernizacyjne

Modernizacja dróg to priorytet wśród inwestycji Starostwa Powiatowego na terenie gminy Niegowa. Prace na drogach przebiegają niezwykle intensywnie. Pewne roboty zostały już zakończone. Inne jeszcze trwają, ale są też takie, które dopiero się rozpoczynają. Dzięki dobrej współpracy i porozumieniu między radnymi. „W gminie Niegowa Starostwo realizuje szereg inwestycji, dążąc do poprawy stanu dróg. Sporo inwestycji jest w trakcie realizacji. Mamy na uwadze potrzeby remontowe dróg w gminie. Chcę podkreślić bardzo dobrą współpracę radnych wewnątrz rady, jak i współpracę z samorządem Niegowy.” - mówi starosta myszkowski Łukasz Stachera. W poniedziałkowe południe 9 sierpnia, na wspólny objazd remontowanych dróg powiatowych w tej gminie wybrali się: starosta myszkowski Łukasz Stachera, członek Zarządu Powiatu Jadwiga Skalec, radni powiatowi Mariusz Trepka i Małgorzata Jędrycha - Gorczyca oraz dyrektor PZD w Myszkowie Mariusz Sikora. Bilans inwestycji powiatowych w tej gminie robi imponujące wrażenie. Z nowych nawierzchni cieszą się mieszkańcy sporej części gminy. Na ukończeniu jest inwestycja realizowana przy wsparciu środków unijnych na drodze powiatowej w Bliżycach i Sokolnikach, której koszt modernizacji wyniósł ponad 5 mln zł, z czego z pieniędzy unijnych Starostwo pozyskało na jej remont 3,5 mln zł. Już powstała poszerzona droga, chodniki, wjazdy na posesje oraz odwodnienie pasa drogowego. Tyle samo przeznaczono ze środków unijnych pozyskanych w lipcu br., na modernizację drogi zwanej potocznie „obwodnicą Niegowy”, czyli odcinka z Moczydła przez Trzebniów do Ludwinowa i Gorzkowa. Powiatowi drogowcy już wybudowali w pierwszym etapie inwestycji odcinek z Ludwinowa do Gorzkowa. Aktualnie rozpoczyna się drugi etap prac. W sumie prace drogowe obejmą blisko dziesięciokilometrowy odcinek nowej nawierzchni drogi powiatowej. Nową drogę mają też mieszkańcy Zagórza. Remont przeszła również droga prowadzącej z Sokolnik do Zagórza. Obecnie Starostwo czyni starania, aby zmodernizować odcinek drogi z Kotowic do Niegowy. Złożony został wniosek do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji celem pozyskania środków z rezerwy ministerstwa na przeciwdziałanie klęskom żywiołowym. Ponadto wykonywano rokrocznie remonty na wszystkich powiatowych drogach przebiegających przez teren gminy Niegowa, tam gdzie wymagał tego ich stan. Nie inaczej jest i w tym roku. Remonty obejmują drogi w Dąbrownie i Mzurowie, gdzie odnowiona zostanie nawierzchnia dróg, a także prace na drogach w Ogorzelniku i Niegowie. Remont przeszły również administrowane przez Starostwo drogi wojewódzkie w Niegowie i Tomiszowicach. Realizowane zadania inwestycyjne, w znaczący sposób skutkują poprawą powiatowej infrastruktury drogowej. Ma to szczególną wartość zważywszy na charakter gospodarczy i atrakcyjność turystyczną powiatu i gminy Niegowa.

16

SIE

2010

26912

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1300510_895383203.JPG

Zdjęcie: P1300510_895383203.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.