Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Na boisku Polonii Poraj rozegrano po raz siódmy Memoriał im. St. Grzybowskiego w Piłce Nożnej, którego organizatorem rokrocznie jest Ludowy Klub Sportowy Polonia Poraj. Memoriał odbywa się, ku pamięci tragicznie zmarłego b.prezesa Polonii Stanisława Grzybowskiego.


Fot. Andrzej Kozłowski
Rodzinna fotografia uczestników Memoriału

Do memoriałowych rozgrywek piłkarskich stanęły trzy drużyny: gospodarze Polonia Poraj, Sokół Olsztyn i MKS Myszków. Memoriał odbywa się rokrocznie, ku pamięci tragicznie zmarłego b.prezesa Polonii Stanisława Grzybowskiego. Memoriał rozegrano na boisku Polonii Poraj, nad Wartą. Piłkarze z Poraja wrócili, po dłuższej przerwie, na swój macierzysty obiekt. Pomimo dżdżystej pogody, grząskiego jeszcze gdzie niegdzie boiska, rywalizacja była zacięta. Dopisała również publiczność, kibice z wielka ochotą i zainteresowaniem obejrzeli rozgrywki na porajskim obiekcie. Gospodarze nie okazali się jednak zbyt gościnni, pokonując w meczu trampkarzy o Puchar prezesa Polonii Poraj Michała Grzybowskiego, drużynę olsztyńskiego Sokoła, hokejowym wynikiem 7:1. W meczu o Puchar Memoriału oldboje z LKS Polonii Poraj ulegli drużynie MKS 1:3. W ostatnim spotkaniu turnieju, seniorzy Polonii pokonali olsztyński team 5:0. Ich trud nagrodzony został okazałym pucharem ufundowanym przez starostę myszkowskiego Łukasza Stacherę, który puchary wręczał w towarzystwie prezesa Polonii Poraj Michała Grzybowskiego i radnej powiatowej Anny Sochy - Korendo. Memoriał był również okazją do podziękowania tym, którzy przyczynili się w ostatnim roku dla funkcjonowania Polonii Poraj. W sposób szczególny wyróżniony został kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie Roman Radecki. Przez starostę Łukasza Stacherę uhonorowany został za wieloletnią współpracę i życzliwą pomoc Klubowi Sportowemu Polonia Poraj oraz wkład w promocję kultury fizycznej i sportu w powiecie myszkowskim. Dzięki uprzejmości władz Olsztyna, Polonia Poraj na czas wyłączenia z rozgrywek boiska nad Zalewem, przez dwa sezony w rozgrywkach ligowych korzystała z obiektu olsztyńskiego Sokoła.


Fot. Andrzej Kozłowski
Memoriałowi towarzyszył także miły, lecz smutny akcent pożegnania się z zawodniczą karierą przez Adriana Żaka.

Imprezę przygotował i poprowadził trener Andrzej Pawłowski, który świetnie wcielił się również w rolę spikera spotkań piłkarskich. Na zakończenie zawodnicy drużyn, działacze i kibice, wspólnie w biesiadnym gronie, przy dobrych piknikowych humorach i piłkarskich nadziejach, skosztowali tradycyjnych kiełbasek z grilla. Memoriał odbył się przy organizacyjnej i rzeczowej pomocy Starostwa Powiatowego w Myszkowie.

14

SIE

2010

50370

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1300237_110272886.JPG

Zdjęcie: P1300237_110272886.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.