Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Sprzątanie Świata – już w ten weekend

W ten weekend odbędzie się po raz siedemnasty akcja Sprzątanie Świata. Patronat nad akcją objął starosta myszkowski Łukasz Stachera.W dniach 17 – 19 września 2010 r. organizowana jest kolejna, już XVII edycja akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2010” w ramach światowej kampanii „Clean Up the World”, której organizatorem i koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia z siedzibą w Warszawie. Hasło tegorocznej edycji kampanii to: „Chrońmy bioróżnorodność – segregujemy odpady”. Jak co roku w akcję aktywnie włączyło się, jako jej organizator na terenie powiatu myszkowskiego, Starostwo Powiatowe w Myszkowie.
„Corocznie do udziału w akcji sprzątania stają miliony jej uczestników, a efektem są tysiące ton zebranych śmieci i odzyskanych surowców wtórnych. Akcja wpływa również bezpośrednio na zmianę świadomości ekologicznej społeczeństwa. Starostwo Powiatowe stawia na ekologię od dawna, a z jej założeniami mieszkańcy zapoznają się od najmłodszych lat. Popularyzujemy wiedzę także wśród uczniów naszych szkół, nie inaczej będzie i w tym roku” – mówi starosta myszkowski Łukasz Stachera. Starosta zwraca się z apelem do uczniów wszystkich szkół z terenu naszego Powiatu, pracowników jednostek organizacyjnych Starostwa i Gmin, członków kół łowieckich, członków kół wędkarskich i wszystkich mieszkańców Powiatu o czynne włączenie się do akcji. Prosi również wójtów i burmistrzów gmin o włączenie do akcji przewoźników, celem zebrania odpadów z przeprowadzonej akcji.
Jak co roku Starosta Myszkowski zakupił niezbędny sprzęt do przeprowadzenia akcji, tj. worki i rękawice ochronne. W tym roku starosta Stachera zdecydował że na akcję zakupionych zostało 8 tys. worków i tyleż samo rękawic. W ubiegłorocznej edycji akcji „Sprzątanie Świata” na terenie Powiatu Myszkowskiego wzięło udział około 4700 dzieci, młodzieży i dorosłych. W wyniku ich działań usunięto kilkadziesiąt ton różnego rodzaju odpadów oraz zlokalizowano i częściowo uprzątnięto kilkadziesiąt dzikich wysypisk śmieci.

15

WRZ

2010

62573

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

2010_08_12_2_(1)_998951563.jpg

Zdjęcie: 2010_08_12_2_(1)_998951563.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.