Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiatowe placówki oświatowe rozpoczęły nowy rok szkolny 2010/2011. W Zespole Szkół Nr 1 im. E.Kwiatkowskiego w Myszkowie na uroczystościach inauguracji roku szkolnego gościł starosta myszkowski Łukasz Stachera. Rozpoczęcie roku odbyło się także w pozostałych placówkach oświatowych powiatu.


Fot. Andrzej Kozłowski
„Życzę Wam z całego serca, aby fascynująca przygoda odkrywania wiedzy i mądrości była dla Was źródłem nieustającej satysfakcji. Wierzę, że stać Was na wiele” - mówił w swoim wystąpieniu do uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego starosta myszkowski Łukasz Stachera

Starosta Łukasz Stachera gościł na inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół Nr 1 im. E. Kwiatkowkiego w Myszkowie. W tym roku naukę w ponadgimnazjalnych szkołach powiatu rozpoczęło 568 uczniów i 125 słuchaczy szkół dla dorosłych. Szkoły przeszły niezbędne remonty, na które Zarząd Powiatu przeznaczył 130 tys. zł. Uroczystości w „Kwiatkowskim” rozpoczęły się od odśpiewania hymnu i „Ody do radości”. Rok szkolny zainaugurował dyrektor ZS nr 1 w Myszkowie Eugeniusz Bugaj, który mówił m.in.: ”Życzę wszystkim na początek – samych piątek, w szczególności uczniom klas maturalnych, którzy w tym roku przystąpią do egzaminów dojrzałości.” Do pierwszoklasistów dyrektor Bugaj zwrócił się:”Nie taki diabeł straszny jak go malują. Początki na pewno nie będą łatwe, ale wierzę, że nasza szkoła stanie się waszą szkołą, a nauka w niej będzie dla was owocna i przyjemna.” Społeczność szkolna uczciła pamięć poległych w II wojnie światowej minutą ciszy. Następnie wszyscy rozeszli się do swoich klas. W pozostałych szkołach Starostwa w inauguracji roku szkolnego uczestniczyli i reprezentowali Starostę Myszkowskiego członkowie Zarządu Powiatu: wicestarosta Jan Kieras w Zespole Szkół Nr 2 im. H.Kołłątaja w Myszkowie Będuszu, Jadwiga Skalec w Zespole Szkół im. T.Kościuszki w Żarkach, Andrzej Jastrzębski w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra H.Sucharskiego w Myszkowie, natomiast Mariusz Morawiec w podległej samorządowi gminy Koziegłowy Liceum Ogólnokształcącym im. M.Curie – Skłodowskiej w Koziegłowach.

05

WRZ

2010

34520

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1310367_294927924.JPG

Zdjęcie: P1310367_294927924.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.