Remont drogi w Bliżycach zakończony

W miniony czwartek 14 października br., odbyło się oficjalne otwarcie drogi powiatowej w Bliżycach.

Oficjalne otwarcie drogi w Bliżycach

Spośród szeregu inwestycji drogowych, realizowanych przez Starostwo w gminie Niegowa, niewątpliwie największą i najistotniejszą w mijającej kadencji była ta, na drodze Bliżyce – Sokolniki, gdzie za kwotę ponad 5 mln zł zmodernizowano odcinek dróg powiatowych w miejscowości Bliżyce – od skrzyżowania z drogą powiatową do granicy powiatu zawierciańskiego oraz odcinek Bliżyce – Sokolniki. Przecięcie symbolicznej wstęgi nastąpiło w czwartek 14 października br. przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bliżycach. W oficjalnym otwarciu uczestniczyli m.in.: starosta myszkowski Łukasz Stachera, wójt Niegowy Krzysztof Motyl, wicestarosta Jan Kieras, przewodniczący Rady Gminy Józef Milewski, radny powiatowy Mariusz Trepka, dyrektor PZD w Myszkowie Mariusz Sikora, oraz mieszkańcy miejscowości, w tym m.in. Stanisław i Karol Morelowie, którzy w imieniu mieszkańców miejscowości wyrazili podziękowania dla władz powiatu za zrealizowaną inwestycję. Modernizacja drogi w Bliżycach przeprowadzona została przy wsparciu 3,5 mln ze środków unijnych pozyskanych przez Starostwo i wsparciu samorządu gminy Niegowa. Prace, które wykonał częstochowski „Dromet”, objęły poszerzenie oraz wzmocnienie konstrukcji nawierzchni jezdni, przebudowę skrzyżowania oraz budowę odwodnienia i ciągów pieszych na odcinku o łącznej długości 4,3 km. „Cieszę się, że kolejna już inwestycja Starostwa została zrealizowana w gminie Niegowa. Dziękuję przede wszystkim marszałkowi Mariuszowi Kleszczewskiemu i Zarządowi Województwa, za przyznane środki unijne na remont drogi, a także wszystkim osobom, które przyczyniły się do jej powstania.” - podsumował starosta myszkowski Łukasz Stachera. Starosta Stachera podkreślił wzorową współpracę z samorządem Gminy Niegowa. Rozwiązanie problemów komunikacyjnych związanych ze złym stanem infrastruktury drogowej w tej części powiatu myszkowskiego, stanowią istotny czynnik warunkujący jego prawidłowy rozwój. Przebudowa drogi poprawi na tym obszarze ruch kołowy, pieszy, gospodarczy i turystyczny, nośność konstrukcji drogi; uporządkuje wody opadowe. Zbudowana sieć drogowa sprzyjać będzie wzrostowi konkurencyjności regionu, który dzięki walorom turystycznym i krajobrazowym może rozwijać przedsiębiorczość związana z obsługą ruchu turystycznego.
PAŹ

P1330803_575787240.JPG