Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W rekordowym tempie przeprowadzone zostały, przez myszkowskie Starostwo, prace na drodze prowadzącej do Sanktuarium w Koziegłówkach. Jej oficjalne oddanie do użytku odbyło się w miniony czwartek z udziałem władz samorządowych i przedstawicieli mieszkańców miejscowości.


Fot. Andrzej Kozłowski
Oficjalne otwarcie odcinka drogi w Koziegłówkach

„Inwestycja zrealizowana została, mimo że nie była ona wpisana do tegorocznego budżetu powiatu. Cieszę się, że zdążyliśmy zmodernizować drogę jeszcze przed 1 listopada, dzięki czemu zapewniony został dogodny dojazd do Sanktuarium oraz do miejscowego cmentarza” - podkreśla starosta myszkowski Łukasz Stachera, który otwierał inwestycję w Koziegłówkach. Wstęgę przecięli także wicestarosta Jan Kieras, burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, radni: wiceprzewodnicząca rady Dorota Kaim – Hagar, Mariusz Morawiec, Andrzej Jastrzębski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Mariusz Sikora oraz w imieniu mieszkańców sołtys Koziegłówek Teresa Podsiadło. Spośród szeregu inwestycji drogowych, zrealizowanych przez Starostwo w gminie Koziegłowy, ta wydawała się jedną z pilniejszych. Odcinek od drogi wojewódzkiej Żarki – Koziegłowy do Sanktuarium w Koziegłówkach, uczęszczany intensywnie był już w nie najlepszym stanie. Doczekał się remontu na odcinku 1,3 km. W sumie za kwotę 406 tys. zł położono nowy asfalt i wykonano niezbędne pobocza. Środki Starostwo Powiatowe przeznaczyło z własnego budżetu, aby tylko droga ta na newralgicznym odcinku mogła zostać przebudowana. Droga do sanktuarium była bardzo uszkodzona i zniszczona. Uniemożliwiała wręcz poruszanie się tym odcinkiem, który jest eksploatowany przez mieszkańców, ale także wiernych odwiedzających Sanktuarium Św. Antoniego z Padwy. Teraz wszyscy mogą przejechać nią bezpieczniej, nie uszkadzając sobie zawieszenia samochodu.

19

PAŹ

2010

78135

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1330799_534520218.JPG

Zdjęcie: P1330799_534520218.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.