Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Starostwo skończyło budowę drogi z Poraja do Choronia

Zakończyły się prace przy przebudowie powiatowej drogi z Poraja do Choronia. W ubiegłą środę 10 listopada oficjalnie została oddana do użytku.


Fot. Andrzej Kozłowski
Jedno sprawne cięcie starosty ... i droga z Poraja do Choronia oficjalnie oddana do użytku

Modernizacja drogi z Poraja do Choronia jest częścią większej inwestycji wiodącej do Częstochowy o długości 5,3 km, na którym położona została nowa nawierzchnia, nowe chodniki, odwodnienie oraz oznakowanie drogi. Droga mogła zostać zmodernizowana dzięki uporowi i stanowczym działaniom obecnego starosty Łukasza Stachery, który rozpoczął starania o jej przebudowę, będąc jeszcze radnym gminy Poraj. Wówczas wykonana została kanalizacja tego odcinka i przygotowany projekt jej przebudowy. Obecna przebudowa jest więc kontynuacją wcześniejszych zabiegów i prac. Tajemnicą poliszynela jest także stoczony prawdziwy bój o pozyskanie środków unijnych na jej modernizację. „Z tego miejsca chciałbym podziękować marszałkowi Mariuszowi Kleszczewskiemu, radnym powiatowym i gminnym. Bez naszych wspólnych działań i współpracy remont zapewne nie doszedł by do skutku” – mówił podczas otwarcia starosta Łukasz Stachera.


Fot. Andrzej Kozłowski
Kwiaty dla starosty Łukasza Stachery od sołtysów Poraja Barbary Caban i Choronia Edwarda Mizery

Budowa drogi Poraj – Choroń to bardzo ważna dla społeczności Poraja i Choronia inwestycja. Długo oczekiwana przez mieszkańców. Nic dziwnego, że radość z jej powstania jest duża, czemu wyraz dali sołtysi obu miejscowości Barbara Caban i Edward Mizera, dziękując symbolicznymi bukietami kwiatów przedstawicielom władz powiatu i wykonawcom drogi. Otwarcie odbyło się także z udziałem radnych powiatowych Anny Sochy – Korendo i Danuty Służałek – Jaworskiej, wójta Poraja Mariana Szczerbaka, przewodniczącego rady gminy Zbigniewa Konieczko, radnych Janusza Błaszczyka, Krzysztofa Szustaka, Juliana Konieczko, dyrektora PZD Mariusza Sikory, wykonawcy drogi prezesa firmy „DROG-BUD” z Lubojenki Zdzisława Nowaka, mieszkańca Choronia Andrzeja Pawłowskiego. Nowootwarty odcinek drogi poświęcił proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela ks. Jan Lisiecki. Słowa podziękowań skierowane zostały również do starosty myszkowskiego Łukasza Stachery od wdzięcznych mieszkańców obu miejscowości. Powiat Myszkowski jest Liderem tego projektu. Powiat Myszkowski uzyskał 10,2 mln zł dofinansowania na budowę drogi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 – Programu Rozwoju Subregionu Północnego.

16

LIS

2010

64408

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1340829_932271091.JPG

Zdjęcie: P1340829_932271091.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.