Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

JUNIOR- program aktywizacji zawodowej absolwentów niepełnosprawnych”.

Na podstawie pisma Oddziału Śląskiego PFRON nr 0-12/OPP/524/2011/BC/TS z dnia 09.02.2011 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie informuje, iż w 2011 roku woj. śląskim będzie realizowany program pn. „JUNIOR -program aktywizacji zawodowej absolwentów niepełnosprawnych”.

Pomoc finansowa ze środków programu przekazywana jest:
1/ absolwentowi, skierowanemu na staż przez powiatowy urząd pracy, w formie dofinansowania będącego świadczeniem na rehabilitację zawodową. Wysokość dofinansowania jest ustalana przez powiatowy urząd pracy w zależności od stopnia niepełnosprawności osoby skierowanej na staż – od 30% do 50% najniższego wynagrodzenia (ww. świadczenie na rehabilitację zawodową, jest wypłacane dodatkowo oprócz stypendium przysługującego stażyście odbywającemu staż ustawowy),
2/ doradcy zawodowemu w postaci premii za opiekę nad stażystą, w wysokości do 10%
najniższego wynagrodzenia (za każdego stażystę objętego opieką),
3/ pracodawcy uczestniczącemu w programie – z wyłączeniem pracodawców prowadzących zakłady aktywności zawodowej w postaci premii z tytułu odbycia stażu przez absolwenta.
Realizatorem programu są: Powiatowe Urzędy Pracy i Oddziały PFRON.

Wnioski dotyczące realizacji powyższego programu można składać do Oddziału Śląskiego PFRON w Katowicach w terminie do dnia 15 marca 2011 roku.

Procedury realizacji programu znajdują się na stronie internetowej www.pfron.org.pl Szczegółowych informacji udziela przedstawiciel Oddziału Śląskiego PFRON w Katowicach Pani Teresa Saczuk pod nr telefonu 0-32/ 493-21-20.

21

LUT

2011

90664

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.