Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podczas XIV posiedzenia Zarządu Powiatu poruszano głównie tematy, które rozpatrzone zostaną na komisjach i podczas Sesji Rady Powiatu w dn. 25 marca 2011 roku. W spotkaniu brali również udział przedstawiciele organizacji będącej organizatorem Zlotu Hondy Gold Wing w Myszkowie.

W pierwszej kolejności członkowie Zarządu omówili tematy, które poruszane będą na Komisjach w marcu. Z zakresu rozwoju i rolnictwa przedstawiony został aktualny stan regulacji prawnych oraz zagospodarowania i wykorzystania mienia. W znacznej części nieruchomości przekazane zostały w trwały zarząd jednostkom organizacyjnym. Część oddana została pod najem lub dzierżawę, a wśród mienia nierozdysponowanego znajdują się między innymi pola będuskie i budynek byłego Powiatowego Urzędu Pracy. Zarząd omówił również temat Komisji Rewizyjnej, dotyczący kontroli przeprowadzonych w poprzednim roku przetargów Starostwa Powiatowego. W 2010 roku ogłoszono zamówienia m.in. na świadczenie usług pocztowych i wykonanie oraz dostawę tablic rejestracyjnych.

Z materiałów sesyjnych członkowie Zarządu omawiali temat przystąpienia powiatu do projektu „Biznes Otwarty dla Wszystkich”. Projekt realizowany będzie w ramach Działania 6.2 „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Celem przedsięwzięcia jest promocja oraz wspieranie inicjatyw zmierzających do tworzenia nowych miejsc pracy oraz rozwój przedsiębiorczości i samozatrudnienia. W tym miejscu poruszono również kwestię umów z dotychczasowymi dzierżawcami ogródków działkowych położonych w obrębie Będusz. Zarząd wyraził zgodę na kontynuowanie dzierżawy.

W dalszej części posiedzenia omówiono organizację i dofinansowanie nagród na Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odbędzie się na terenie Starostwa Powiatowego w kwietniu. Do powiatowych eliminacji przystąpią trzyosobowe drużyny wyłonione w etapie gminnym. Oprócz rozwiązania testu reprezentanci szkół będą mieli do przejścia zadania praktyczne.

Z bezpieczeństwem w ruchu drogowym wiele wspólnego miał również kolejny temat. Koncepcję imprezy pn. „XV Międzynarodowy Zlot Hondy Gold Wing” przedstawił członkom Zarządu pan Tomasz Taurogiński, przedstawiciel organizacji Honda Gold Wing Club of Poland. W zlocie weźmie udział około 600 osób, a główną atrakcją będzie Parada Świateł ulicami Myszkowa. Impreza planowana jest w dniach 14 – 17 lipca, a wśród uczestników znajdą się przedstawiciele wielu europejskich państw.


Pan Tomasz Taurogiński, przedstawiciel organizacji Honda Gold Wing Club of Poland

21

MAR

2011

26669

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

21.03a_27021430.jpg

Zdjęcie: 21.03a_27021430.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.