XX Posiedzenie Zarządu Powiatu oraz Sesja Nadzwyczajna

Na posiedzeniu Zarządu obecny był nowy Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Józef Pabian. Pan Pabian nowe obowiązki przejmie 2 maja 2011 r. Członkowie Zarządu jednogłośnie przyjęli uchwałę o powołaniu nowego szefa PZD.

W dalszej części posiedzenia podjęto decyzję o rozstrzygnięciu konkursu w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Zarząd przychylił się do propozycji komisji konkursowej i przydzielił zadania następującym organizacjom:
1. Uczniowskiemu Ludowemu Klubowi Sportowemu BĘDUSZ - realizację Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej na boiskach trawiastych dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych
2. Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu MARATON – realizację Powiatowych zawodów lekkoatletycznych dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, Powiatowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych
3. Międzyszkolnemu Towarzystwu Siatkarskiemu AS – realizację Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i Powiatowego Turnieju Tenisa Ziemnego dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

W zakresie kultury fizycznej członkowie Zarządu omawiali również wniosek Zarządu Rejonowego Ligi Obrony Kraju, który będzie organizatorem Zawodów Strzeleckich o Puchar Starosty Myszkowskiego. Decyzją Zarządu, w ramach dofinansowania zostanie zakupiony ciepły posiłek oraz puchary dla uczestników zawodów.

Tematem sesyjnym, który wymagał omówienia przez członków Zarządu, był Regulamin Organizacyjny Starostwa. W związku z realizacja Projektu „Biznes Otwarty dla Wszystkich” niezbędna była aktualizacja dokumentu. W nowym schemacie organizacyjnym Starostwa Jednostka realizująca Projekt „Biznes Otwarty dla Wszystkich” będzie bezpośrednio podlegać Staroście Myszkowskiemu.

Z uwagi na odbywającą się Sesję nadzwyczajną, część punktów z harmonogramu posiedzenia, przełożona została na kolejne spotkanie. Efektem sesji radnych było podjęcie uchwały w sprawie regulaminu Organizacyjnego Starostwa.

Nowy Dyrektor PZD odbiera uchwałę z rąk Starosty
Autor:  mwawrzyniak