Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ogłoszenie Marszałka Województwa Śląskiego

Marszałek Województwa Śląskiego ogłasza,
że Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przystąpił do opracowania dokumentu pn. Program ochrony powietrza dla stref gliwicko-mikołowskiej i częstochowsko-lublinieckiej województwa śląskiego, w których stwierdzone zostały ponadnormatywne poziomy substancji w powietrzu. Celem Programu jest doprowadzenie do osiągnięcia unijnych i krajowych standardów jakości powietrza w naszym województwie.
Ta edycja Programu obejmować będzie:

1. Strefy, w których stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu pyłu zawieszonego PM 10:

a. strefę gliwicko-mikołowską obejmującego powiaty gliwicki i mikołowski;

b. strefę częstochowsko-lubliniecką obejmującego powiaty częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski;

2. Obszar całego województwa - przy sporządzaniu sprawozdania z realizacji przyjętego w 2010 r. Programu ochrony powietrza i określaniu planu działań krótkoterminowych.

W związku z powyższym, zapraszam zainteresowanych do udziału w spotkaniu otwierającym, dotyczącym tego dokumentu. Spotkanie odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2011 r. o godzinie 10.00 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego ul. Ligonia 46 w Sali Sejmowej.

W trakcie spotkania przedstawiona zostanie aktualna sytuacja jakości powietrza w strefach oraz zebrane zostaną bieżące uwagi i wnioski w zakresie realizacji zadań zgodnie z poprzednim Programem przyjętym uchwałą Nr III/52/15/2010 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 16 czerwca 2010 r. Kluczowym elementem spotkania będzie dyskusja nad optymalnymi scenariuszami służącymi poprawie jakości powietrza w regionie oraz możliwościach ich realizacji.

Spotkanie prowadzone będzie przez przedstawicieli firmy ATMOTERM S.A. z Opola, która jest wykonawcą przygotowywanego „Programu...".

Informacje o procesie tworzenia Programu są dostępne na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego www.slaskie.pl w zakładce plany rozwoju program ochrony powietrza oraz na stronach BIP (http://bip.slaskie.pl/index.php?grupa=40&id=36939&id_menu=66).

20

KWI

2011

53293

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.