Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Każdy wie, jak niebezpieczne są drogi i zachowania kierowców zwłaszcza wobec pieszych i rowerzystów. Nie każdy jednak ma chęć i motywację do zapoznania się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Na pewno na słowa uznania zasługują uczestnicy eliminacji powiatowych Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym, które odbyły się w dniu 8 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Kwiatkowskiego w Myszkowie.

W zawodach uczestniczyły 3 drużyny ze szkół podstawowych (Żarki, Poraj, SP nr 4 Myszkowie) oraz 4 drużyny z gimnazjum (Żarki, Poraj, Niegowa, Gimnazjum nr 5 w Myszkowie). Wszyscy uczniowie mieli do pokonania rowerowy tor przeszkód oraz test wiedzy z zakresu bezpiecznego ruchu drogowego. Dodatkowo młodzież z gimnazjum uczestniczyła w konkurencji z dziedziny udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dla podstawówek przedstawiciel Komendy Państwowej Straży Pożarnej przygotował krótki kurs w tym zakresie. W opinii uczestników zadania praktyczne nie sprawiały wiele trudności, natomiast test wyboru wymagał bogatej wiedzy i dobrej znajomości zasad ruchu drogowego. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Roksana Mazanek z Gimnazjum w Niegowie, która w teście otrzymała maksymalną ilość punktów. Końcowa kwalifikacja drużyn przedstawia się następująco:

Szkoły Podstawowe:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Myszkowie
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Choroniu
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Żarkach

Gimnazja:
I miejsce – Gimnazjum w Niegowie
II miejsce – Gimnazjum nr 5 w Myszkowie
III miejsce – Gimnazjum w Żarkach oraz w Poraju

Dla najlepszych drużyn organizatorzy przygotowali puchary oraz nagrody rzeczowe. Na uroczyste wręczenie trofeów zaproszono Wicestarostę Myszkowskiego Jana Kierasa, Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie mł. insp. Roberta Szczypkę oraz radną powiatową Beatę Kwiatkowską. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Myszkowie. Każdy uczestnik otrzymał również odblaski i smycz od przedstawicieli Policji, natomiast napoje zapewniła Jurajska SP. Na koniec Wicestarosta gratulował młodzieży odwagi i wiedzy, a także przestrzegał przed poruszaniem się po drogach niezgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Zwycięska drużyna w kategorii szkół podstawowych

Zwycięska drużyna w kategorii szkół gimnazjalnych

12

KWI

2011

64998

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

08.04b_830482639.jpg

Zdjęcie: 08.04b_830482639.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.