Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Europejski urzędnik w naszym powiecie


Pracownicy urzędów z terenu powiatów zawierciańskiego i myszkowskiego wezmą udział w cyklu szkoleń, dzięki którym będą mogli jeszcze lepiej wykonywać swoje obowiązki. Od 1 lipca Centrum Inicjatyw Lokalnych rozpoczyna projekt „Europejski urzędnik w jurajskim samorządzie”.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Skierowany jest do dziewięciu jednostek samorządu terytorialnego z powiatów zawierciańskiego i myszkowskiego.
Ma na celu poprawę jakości usług publicznych, świadczonych przez urzędy gmin i starostwa ww. powiatów. – Mam nadzieję, że działania prowadzone w ramach projektu pomogą nie tylko w poprawie jakości świadczonych usług, ale także poprawią relacje zarówno między urzędami, jak i pracownikami oraz pracownikami a petentami – mówi Janusz Bieńkowski, prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.

W ramach dwuletniego projektu zrealizowanych zostanie aż 71 szkoleń, które prowadzone będą przez wykwalifikowanych trenerów. – Staraliśmy się dobrać takie szkolenia, aby odpowiadały potrzebom urzędników. Dlatego tematyka szkoleń jest bardzo zróżnicowana. Planujemy szkolenia m.in. z protokołów dyplomatycznych, prawa zamówień publicznych, komunikacji społecznej w gminie i powiecie czy prawa pracy w administracji. Pierwsze szkolenia planowane są już na sierpień 2011 r. – dodaje Janusz Bieńkowski.

Rozwój zawodowy pracowników oceniać będzie najlepsze jury – petenci urzędów, którzy w formie ankiet będą formułowali opinie nt. usług świadczonych przez urzędy. Dzięki temu w projekt, oprócz urzędników, pośrednio zaangażowana będzie również społeczność lokalna.

Dwuletni projekt realizowany jest w partnerstwie ze starostwem powiatowym w Zawierciu i starostwem powiatowym w Myszkowie oraz z siedmioma gminami: Poręba, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Włodowice i Żarnowiec. Myślę, że po zakończeniu szkoleń, seminariów oraz konsultacji, pracownicy urzędów biorących udział w projekcie realizowanym przez Centrum Inicjatyw Lokalnych, będą mogli z dumą nosić miano „europejskiego urzędnika” – mówi prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.

16

CZE

2011

13229

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

pokl_efs_66823757.jpg

Zdjęcie: pokl_efs_66823757.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.