Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ponowna koronacja figurki Matki Bożej Leśniowskiej

Uroczystość rekoronacji Matki Bożej zgromadziła w Leśniowie około 2 tyś. osób. Mszę Świętą odprawił abp Stanisław Nowak, a wśród zaproszonych znalazło się wielu zacnych gości.

W sobotę 2 lipca na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin odbyła się uroczysta Msza Święta, którą odprawił abp Stanisław Nowak, Metropolita Częstochowski. W swojej homilii arcybiskup przedstawił historię figurki Matki Bożej z Leśniowa i jej koronacji w 1967 roku. Arcybiskup wspomniał również o kradzieży, której dokonano 2 grudnia 2010 roku. Słowami „odpuść, bo nie wiedzą, co czynią” podsumował występek sprzed roku.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Kościoła z całego kraju, byli m.in. biskupi pomocniczy Antoni Długosz i Jan Wątroba, Izydor Matuszewski - generał Zakonu Paulinów, Jerzy Tomziński, który był świadkiem koronacji w 1967 r. oraz przeor Jasnej Góry o. Roman Majewski. Na Mszy Świętej obecni byli również przedstawiciele władz województwa, powiatu i miasta. Wśród uczestników spotkania dostrzec można było wicemarszałka Mariusza Kleszczewskiego, Posła na Sejm Jadwigę Wiśniewską oraz Grzegorza Sztolcmana. Lokalne władze reprezentował Wicestarosta Jan Kieras, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Zastępca Burmistrza Iwona Franelak, Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Przewodniczący Rady Powiatu Janusz Jakubiec oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach Stanisława Nowak. Wśród zgromadzonych przed Sanktuarium wiernych byli zarówno mieszkańcy powiatu, jak i pielgrzymi z Polski i zagranicy.

Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem przeora klasztoru w Leśniowie o. Jerzego Kielecha. Duchowny dziękował zgromadzonym za przybycie oraz dobroczyńcom za złożone wota, dzięki którym możliwe było wykonanie nowych koron. Po homilii arcybiskup Nowak dokonał aktu nałożenia koron na figurkę Dzieciątka Jezus i Matki Bożej Leśniowskiej. Po uroczystej chwili zabrzmiały brawa i śpiew zgromadzonych wiernych. Podczas nabożeństwa za muzyczną oprawę odpowiadała Orkiestra Koncertowa „Victoria” z parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie. Na koniec Mszy Świętej abp Stanisław Nowak udzielił uroczystego błogosławieństwa, a o. Jerzy Kielech ponownie podziękował przybyłym za obecność i modlitwę.

Po uroczystości przeniesiono w procesji figurkę do wnętrza sanktuarium, gdzie pielgrzymi mogli złożyć pokłon i modlić się przed obliczem ukoronowanej Matki Boskiej i Dzieciątka Jezus.

Homilię wygłosił abp Stanisław Nowak, Metropolita Częstochowski

Wśród obecnych na Mszy Św. byli Przewodniczący Rady Powiatu Janusz Jakubiec, Wicestarosta Jan Kieras oraz dyrektor SP ZOZ Wojciech Picheta

Aktu nałożenia nowych koron dokonał abp Stanisław Nowak

Figurka Matki Bożej Leśniowskiej z Dzieciątkiem Jezus w nowych koronach

05

LIP

2011

3428

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

2.07a_325895366.jpg

Zdjęcie: 2.07a_325895366.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.