Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiat Myszkowski opanowany przez kolarzy

W tym roku ponownie przez powiat myszkowski przebiegała trasa prestiżowego wyścigu z ponad 80-letnią tradycją. Tour de Pologne rozpoczął się 31 lipca br. w Pruszkowie, a w dniu 1 sierpnia kolarze przejechali II etap od Częstochowy do Dąbrowy Górniczej.

Na teren powiatu myszkowskiego kolarze wjechali od strony Janowa. Sportowcy jechali przez Zawadę, Żarki i Myszków. W Mrzygłodzie czekała na zawodników Premia Specjalna. Tutaj przybyli również Starosta Myszkowski Wojciech Picheta, Wicestarosta Jan Kieras, Zastępca Burmistrza Miasta Myszkowa Iwona Franelak, członek Zarządu Michał Trojakowski oraz były Starosta Leon Okraska. Spotkanie w rynku w Mrzygłodzie prowadził członek Zarządu Polskiego Związku Kolarstwa Dariusz Skorupa. Dzięki doświadczeniu i wiedzy spikera mieszkańcy powiatu mieli okazję wysłuchać faktów z historii wyścigu i kolarstwa w Polsce. Dzięki połączeniu z radiem wyścigu Pan Skorupa na bieżąco przekazywał kibicom informacje z trasy przejazdu. W tle przygrywała kibicom orkiestra z OSP Mrzygłód.

Zanim peleton dotarł na metę, całą trasę przejechała kolumna reklamowa. Mieszkańcy powiatu mieli okazję podziwiać kolorowe samochody i wesołe hostessy, które dla widzów przygotowały wiele atrakcji. Sponsorzy zadbali o to, by widzowie przed przejazdem kolarzy wyposażeni zostali we wszystkie atrybuty prawdziwego kibica. Ekipa z samochodów reklamowych rozdawała kapelusze, czapki tekturowe, chorągiewki i papierowe łapki do machania podczas jazdy peletonu. Chwilę przed przejazdem w miejscu Premii Specjalnej zatrzymał się organizator imprezy Czesław Lang i Dyrektor ds. Sportowych Lang Team Lech Piasecki. Postaci te znane są szczególnie starszym fanom kolarstwa z sukcesów podczas Wyścigu Pokoju i Tour de Pologne w latach 80-tych XX w. Około godziny 16:15 przez bramkę w Mrzygłodzie przejechał pierwszy kolarz. Był to Bartłomiej Matysiak, zawodnik drużyny CCC Polkowice Polsat. Tym bardziej radość widzów była większa, że zwycięzcą Premii Specjalnej w Mrzygłodzie został nasz rodak. W ucieczce oprócz Matysiaka jechał jeszcze jeden Polak, Adrian Kurek. Kilka minut później przez rynek w Mrzygłodzie przemknął cały peleton. Mieszkańcy powiatu szczególnie wypatrywali Kamila Gradka, wychowanka Błękitnych Koziegłowy, który jechał z numerem 215. Po chwili kolarze opuścili Mrzygłód i teren powiatu. Kolejnym miastem, przez które mieli przejechać, było Zawiercie.

Na następny dzień w Będzinie ruszał kolejny etap 68. Tour de Pologne. W związku z walką kolarzy o Puchar Starosty na Premii Specjalnej „Powiat Myszkowski”, Wojciech Picheta obecny był również na starcie 3 etapu. Tutaj podczas prezentacji zawodników była okazja do wręczenia Bartłomiejowi Matysiakowi pucharu Starosty Myszkowskiego.

Dzięki wspólnemu kibicowaniu na rynku w Mrzygłodzie i całej oprawie Premii Specjalnej widzowie mieli okazję przeżywać sportowe emocje jeszcze intensywniej i radośniej. Wspomnienia z przejazdu kolarzy z pewnością zostaną na długo w pamięci mieszkańców ziemi myszkowskiej. Być może w przyszłym roku trasa 69. Tour de Pologne również poprowadzi kolarzy przez teren naszego powiatu.

Obecnych na rynku w Mrzygłodzie przywitał Starosta Wojciech Picheta i Wicestarosta Jan Kieras. Spotkanie prowadził Dariusz Skorupa

Atrakcje przygotowano również dla najmłodszych

Z mieszkańcami przywitali się również Czesław Lang i Lech Piasecki

Starostowie z gościem specjalnym Czesławem Langiem

Zwycięzca Premii Specjalnej „Powiat Myszkowski” Bartłomiej Matysiak

W Będzinie 2 sierpnia puchar z rąk Starosty Wojciecha Pichety odebrał Bartłomiej Matysiak

04

SIE

2011

26428

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

1.08a_747167136.jpg

Zdjęcie: 1.08a_747167136.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.