Dzień Białej Laski i Dzień Seniora

Coroczny Dzień Białej Laski i Dzień Seniora odbył się w miniony czwartek w sali bankietowej Myszkowskiego Domu Kultury. Wzięli w nim udział członkowie Koła Polskiego Związku Niewidomych i Słabowidzących oraz grupa gości zaproszonych. Znalazł się wśród nich Starosta Wojciech Picheta, który przywiózł z sobą specjalne podarunki.

Przewodnicząca Zarządu Helena Niemczyk mogła być tego dnia bardzo zadowolona. Kilkadziesiąt osób ledwie pomieściło się w obszernej sali, co świadczy o tym, że działalność myszkowskiego Koła znajduje odzwierciedlenie w żywym i aktywnym zainteresowaniu jego członków.

Na sali obecni byli m.in. posłanka Jadwiga Wiśniewska, Starosta Wojciech Picheta i Wicestarosta Jan Kieras. Uroczystość poprowadziła przewodnicząca Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych Barbara Łukasik.
Jak co roku, tak i tym razem dominowała podniosła i przyjazna atmosfera. Szczególną była chwila, kiedy Starosta Wojciech Picheta wręczył członkom Koła podarunki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie. Było to piętnaście ciepłych koców.

- Szanowni Państwo, niezmiernie się cieszę, że mogę być tutaj z wami. Aktywność takich organizacji, jak wasza, jest ważną i cenną wartością dla całego Powiatu. Zwrócili się państwo do Starostwa z prośbą o pomoc. Postanowiliśmy więc państwa wesprzeć. Lato się kończy, dlatego zdecydowaliśmy się zakupić koce, które, mam głęboką nadzieję, będą państwu pomocne- powiedział Starosta Wojciech Picheta.

Zarząd Koła postanowił w tym roku wyróżnić kilkanaście osób z okazji Dnia Seniora. Gratulacje i życzenia odebrali: Kazimierz Biały, Marta Daszczyńska, Jan Szyja, Stanisław Urbańczyk, Władysława Dorobisz, Janina Morawiec, Marian Stuła, Barbara Pychyńska, Eugenia Piskorska, Teresa Parzyniewska, Józef Prokowicz, Halina Sosnowska, Daniela Marchewka.

Po części oficjalnej przyszła kolej luźne rozmowy przy obiedzie. Nie zabrakło akcentów artystycznych – kilku członków myszkowskiego Koła dało krótki recital muzyczny, podczas którego można było usłyszeń szlagiery sprzed wielu lat.

Starosta Wojciech Picheta i Wicestarosta Jan Kieras wręczają kwiaty Przewodniczącej Zarządu Koła Polskiego Związku Niewidomych i Słabowidzących Helenie Niemczyk

Wyróżnieni członkowie Koła w towarzystwie Posłanki Jadwigi Wiśniewskiej, Starosty Wojciecha Pichety i Wicestarosty Jana Kierasa

Od lewej: Ks. Proboszcz Stefan Jachimczak, Posłanka Jadwiga Wiśniewska i Starosta Wojciech Picheta
PAŹ