Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

65 lat Koła Łowieckiego „Szarak”

Starosta Myszkowski Wojciech Picheta złożył gratulacje myszkowskiemu Kołu Łowieckiemu „Szarak” z okazji 65 rocznicy istnienia. Na oficjalnej uroczystości zjawili się najbardziej zasłużeni członkowie Koła.

Działalność łowiecka na terenie Powiatu Myszkowskiego ma za sobą długą tradycję. Koło „Szarak” od wielu lat prowadzi mądrą i efektywną działalność w zakresie łowiectwa i ochrony środowiska. Obecnie liczy 34 członków, którzy – jak podkreślał w swoim przemówieniu Prezes Stanisław Noszczyk – dbają o tradycję i kierują się zasadami przyjaźni.
O tym, że działalność „Szaraka” zdobywa się coraz większą popularność świadczy fakt, że w jego szeregach mieszają się pokolenia. Obok zasłużonych i doświadczonych myśliwych, swoje pierwsze kroki stawiają również młodzi członkowie. O przyszłość Koła, wszyscy mogą więc być spokojni.

Zarząd Koła
Obecnie na czele „Szaraka” stoi Prezes Stanisław Noszczyk, Łowczym jest Zbigniew Lewandowski, Sekretarzem Krzysztof Skorek, Skarbnikiem Grzegorz Rojewski, a Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Jerzy Trojakowski.

Goście
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in. Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Mariusz Kleszczewski, Starosta Myszkowski Wojciech Picheta, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak.
Na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć ważnych postaci ze świata łowiectwa. Byli m.in. Zastępca Przewodniczącego Okręgowej Rady Łowieckiej w Częstochowie Edward Rosół, Łowczy Okręgu Ireneusz Chłąd, Sekretarz Okręgowej Rady Łowieckiej w Katowicach i Łowczy Okręgu Zawierciańskiego Janusz Kmiecik. Wśród gości znalazła się również grupa Nadleśniczych - Nadleśnictwa Siewierz Kazimierz Szydło, Nadleśnictwa Koniecpol Jan Skrzyniak, Nadleśnictwa Koszęcin Zdzisław Unglik.
List gratulacyjny przysłał m.in. Wiceprezes Naczelnej Rady Łowieckiej w Warszawie Jan Suchorończak.

- Rok założenia Koła wyznacza początek myszkowskiej gospodarki łowieckiej, początek skoordynowanej, regularnej i mądrej działalności, nacechowanej troską o środowisko i jego wpływ na życie mieszkańców Miasta i Powiatu. Od początku swego istnienia Koło prowadzi szeroką działalność, która wykracza poza stosowanie rozmaitych form polowania. Członkowie Koła dbają o racjonalną gospodarkę łowiecką, zajmują się ochroną łowisk i pól, pomagają zwierzętom w przeżyciu ciężkich zim, regularnie zaopatrują paśniki i podsypy, dbając o to, aby nie zabrakło różnego rodzaju karmy, prowadzą planową hodowlę na obszarze całego łowiska, dzięki czemu zachowana jest czysta symbioza między przenikającymi się światami zwierząt i ludzi. Działalność Koła to ścisłe przestrzeganie zwyczajów i etyki łowieckiej oraz nieustępliwe zwalczanie kłusownictwa. Niejednokrotnie natrafia się na podstępnie zakładane wnyki, które są systematycznie usuwane, dzięki czemu zwierzęta chronione są przed niepotrzebnym cierpieniem. Ważnym wkładem Koła Szarak jest introdukowanie na naszym terenie daniela w latach 90-tych, co stanowi świetny przykład wzbogacania lokalnego środowiska o nowe gatunki zwierząt. Dodam, że Koło Szarak zajmuje się szacowaniem szkód łowieckich wyrządzanych przez zwierzynę łowną, jak również wypłaca w sprawach rolnych odszkodowania ze składek i działalności statutowej - powiedział Starosta Wojciech Picheta, który jest również członkiem Koła Szarak, składając gratulacje i życząc kultywowania koleżeńskiej wspólnoty łowieckiej w atmosferze przyjaźni i wzajemnej pomocy.

Odznaczenia
Ważną częścią uroczystości było udekorowanie sztandaru Koła Łowieckiego „Szarak”, nadanego w październiku 2010 roku. Koło otrzymało Złoty Medal Zasługi Łowieckiej nadany przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich w Warszawie oraz Złoty Medal „Zasłużony dla Łowiectwa Śląskiego”, nadany przez Kapitułę Odznaczeń Okręgowej Rady PZŁ w Katowicach.
Specjalnym wyróżnieniem uhonorowano Łowczego KŁ „Szarak” Zbigniewa Lewandowskiego, który został odznaczony Brązowym Medalem Zasługi, nadanym przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich w Warszawie.Starosta Wojciech Picheta odczytał list gratulacyjny skierowany do członków Koła


Koło Łowieckie „Szarak” z zaproszonymi gośćmi

30

LIS

2011

2066

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Kolo1_594683386.JPG

Zdjęcie: Kolo1_594683386.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.