Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Społeczność Mrzygłódki ma nowe boisko, którym opiekują się strażacy z tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Obiekt powstał dzięki staraniu Wicestarosty Jana Kierasa.

Uroczyste otwarcie boiska miało miejsce w minioną sobotę. Już przed południem rozpoczął się turniej piłkarski młodzieży o Puchar Wicestarosty. Wzięły w nim udział drużyny OSP Mrzygłódka, OSP Nowa Wieś (zwycięzcy zawodów), OSP Mrzygłód oraz zespół Ministrantów.
Zaraz po jego rozstrzygnięciu rozpoczęła się uroczystość oficjalnego otwarcia. Gościem honorowym był Wicestarosta Jan Kieras, który zaangażował własne środki, aby ideę zbudowania boiska doprowadzić do końca. Wśród zaproszonych był również Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Prezes Zarządu Miejskiego OSP Dorota Cwiląg, Marek Błaszczyk, ksiądz Paweł Bil. Otwarcie okazało się ważnym wydarzeniem dla mieszkańców Mrzygłódki, którzy podkreślają, że powstanie obiektu sportowego to dla nich wyróżnienie i przede wszystkim możliwość uprawiania sportu w bezpośrednim sąsiedztwie.
Starosta Wojciech Picheta, nie mógł zjawić się na uroczystości z uwagi na ważne obowiązki, przesłał natomiast na ręce Prezesa OSP Mrzygłódka Zbigniewa Rauka list gratulacyjny oraz ufundował komplet piłek.

- Pragnę najserdeczniej pogratulować wspaniałego boiska jednostce OSP i Społeczności Mrzygłódki, obiektu - dzięki któremu rozwój fizyczny naszej młodzieży będzie mógł przebiegać w jeszcze lepszych warunkach. Wiem, ile wymaga to wysiłku, gdyż niegdyś sam zaangażowałem własne środki i siły, aby wspólnie z mieszkańcami Światowitu zbudować boisko sportowe. Dlatego, mając to doświadczenie w pamięci, potrafię docenić Państwa wkład i poświęcenie. Pragnę w szczególnych słowach pogratulować Panu Wicestaroście Janowi Kierasowi, który w odpowiedzi na Państwa prośbę, podjął się wybudowania boiska wspólnie z Panem Markiem Błaszczykiem. Bez Panów wymiernej pomocy obiekt ten nie mógłby powstać- takie słowa przesłał Starosta mieszkańcom Mrzygłódki.
Oficjalne przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu przebiegło w wesołej atmosferze, a mieszkańcy jeszcze długo uczestniczyli w rodzinnym festynie.
Wicestarosta Jan Kieras obiecał, że oprócz istniejącego już boiska, powstanie jeszcze kort tenisowy i boisko do piłki siatkowej.


Przecięcie wstęgi na nowym boisku w Mrzygłódce

12

CZE

2012

91246

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Nowe_boisko_52961324.JPG

Zdjęcie: Nowe_boisko_52961324.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.