Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Trwa remont drogi Wysoka Lelowska-Żarki

Ruszyła odbudowa drogi powiatowej nr 3809S Wysoka Lelowska-Żarki. Inwestycja jest realizowana w związku z promesą w ramach środków na usuwanie skutków powodzi, jaką otrzymał Powiat Myszkowski.

Zadanie obejmuje odbudowę drogi na długości 2,6 km, który został w dużym stopniu zniszczony przez powódź z 2010 r. Intensywne opady deszczu uszkodziły pobocza drogi, pozrywały krawędzie jezdni, jak również zniszczyły przekrój poprzeczny i podłużny drogi. Na jej dalszą degradację wpływa również wypłukanie drobnej frakcji podbudowy.
W wyniku zniszczeń dokonanych przez powódź wzrosły koszty utrzymania drogi (bieżące remonty).

Odbudowa drogi obejmie wykonanie nowej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego o śr. szerokości 5,1-5,5 m (warstwa wiążąca i warstwa ścieralna). Ponadto zostanie przeprowadzone obustronne ścinanie i uzupełnienie poboczy ziemnych materiałem kamiennym i frezem wraz ze skropieniem metodą powierzchniowego utrwalenia na szerokości 1,5 m. Kolejnym elementem inwestycji jest odtworzenie istniejących rowów oraz przebudowa przepustu drogowego.

Przewidziana technologia odbudowy drogi jest ekonomiczna w wykonaniu, a przy tym spełnia warunki techniczne i wymagane normy, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne.
Przewidziany termin zakończenia prac to 28 września. Wartość prac to 1 178 200, 24 zł.


07

SIE

2012

27417

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

remont_wysoka_734015340.JPG

Zdjęcie: remont_wysoka_734015340.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.