Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wspólne działania Starostwa i Gminy Myszków

Współpraca na linii Gmina Myszków – Powiat Myszkowski jest w ostatnich latach bardzo dobra. Wynikiem rozmów zakończyło się porozumienie, którego efektem jest uchwała Rady Miasta Myszkowa o przeznaczeniu 490 tys. zł na przebudowę drogi powiatowej Bory. Na wspólną inwestycję Starostwo Myszkowskie zabezpieczyło już wcześniej 682 tys. zł. Pozostało złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Przebudowa drogi od skrzyżowania z ul. Stawową do granicy z Powiatem Zawierciańskim to bardzo ważna inwestycja. Starania Powiatu Myszkowskiego w tej sprawie trwają od dawna. Już wcześniej Starosta Wojciech Picheta zobowiązał Powiatowy Zarząd Dróg do złożenia wniosku w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej o dofinansowanie, które miałoby pokryć połowę kosztów.

W lutym Rada Powiatu Myszkowskiego podjęła w związku z tym decyzję o zabezpieczeniu 682 ty. zł środków własnych. W sprawie wspólnego finansowania przedsięwzięcia były prowadzone rozmowy z Powiatem Zawierciańskim. Ostatecznie okazało się, że Ministerstwo nie dysponowało środkami na dofinansowanie.

Pojawiła się jednak nowa, bardzo dobra możliwość uzyskania dofinansowania ze środków budżetu państwa, w związku z czym doszło do porozumienia między Powiatem a Gminą Myszków.

Partycypacja Myszkowa w przebudowie drogi jest już pewna. W miniony poniedziałek Radni miasta podjęli stosowną uchwałę o przeznaczeniu 453.027 tys. zł na realizację zadania w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, etap II.
Droga powiatowa Bory od dawna czeka na remont. Zdaniem Burmistrza Włodzimierza Żaka, inwestycja jest bardzo potrzebna.

Na nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta obecny był Starosta Wojciech Picheta.

- Pragnę bardzo serdecznie państwu podziękować za to, że podjęli państwo taką uchwałę. Myślę, że dowody współpracy między naszymi dwoma samorządami są wyraźne i chciałbym, aby układała się ona jak najlepiej. Myśmy w tym roku próbowali wykonać tę inwestycję w porozumieniu z Powiatem Zawierciańskim. Były ustalenia i złożyliśmy wspólnie wniosek do Ministerstwa Transportu, aby z rezerwy ogólnej uzyskać dofinansowanie 50%. Wtedy po naszej stronie zostałoby tylko 50%. Niestety, Ministerstwo Transportu wszystkie środki przeznaczyło na infrastrukturę mostów, wiaduktów, która od wielu lat była planowana. Próbowaliśmy, nawet w czasie katastrofy kolejowej w Szczekocinach, przekonywać, że ta droga ma charakter strategiczny dla tego regionu na wypadek dojazdu różnych służb itd. Niestety, Ministerstwo obiecało, potem okazało się, że tych pieniędzy zabrakło. Aktualnie są prowadzone rozmowy z Powiatowym Zarządem Dróg w Zawierciu, aby oni również złożyli wniosek do Ministerstwa w ramach Programu Przebudowy Dróg Lokalnych- mówił Starosta Wojciech Picheta, podkreślając, że wniosek należy złożyć jak najprędzej, a jego ocena będzie dużo lepsza w modelu finansowym dwóch lub więcej jednostek samorządowych.

Podobny wniosek Starostwo składa na drogę w Gminie Koziegłowy, która również podjęła uchwałę o współfinansowaniu, co jest kolejnym dowodem znakomitej współpracy między Starostwem Powiatowym i gminami Powiatu Myszkowskiego.

25

WRZ

2012

43948

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.