Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

50 lat ruchu działkowego w Myszkowie

Rodzinny Ogród Działkowy „Wypoczynek” już od 50 lat skupia osoby, za którymi stoi długa tradycja opieki nad ogrodami oraz aktywności na rzecz szeroko rozumianej ochrony środowiska i integracji społecznej. Na uroczystości 50 rocznicy działalności Ogrodu zjawił się Starosta Wojciech Picheta, który wyraził najwyższe uznanie dla tej pięknej aktywności.

W sali bankietowej Myszkowskiego Domu Kultury zgromadziło się kilkadziesiąt osób, zaangażowanych w działalność działkową. Całość otworzyła Prezes Janina Długosz, która przedstawiła historię Ogrodu „Wypoczynek”, powstałego w 1962 roku w wyniku inicjatywy związków zawodowych, działających w największych zakładach Myszkowa – przede wszystkim Fabryki Papieru i „Wartexu” Skarb Państwa przekazał w dzierżawę określony obszar ziemi, który zostaje podzielony na 159 działek.

Aż do dzisiaj działkowcy intensywnie zagospodarowywali przyznane im poletka, z roku na rok poprawiając wygląd całego Ogrodu.
W wyniku swej aktywności działkowcy od dawna w Myszkowie w dużej mierze wpływają na wzrost atrakcyjności rekreacyjno-wypoczynkowej, jaką miasto oferuje mieszkańcom, ale również przyczyniają się poprawy jego wizerunku pod względem norm ekologicznych, ochrony przyrody i promocji zdrowego stylu życia; tworzą przestrzeń społeczną skupiającą całe rodziny, a co za tym idzie inspirują mieszkańców do wspólnego spędzania czasu w sposób aktywny i efektywny, dzięki czemu przyczyniają się do ugruntowania więzi łączących mieszkańców miasta.

ROD „Wypoczynek” jest organizacją, która poprzez codzienną aktywność spełnia ważną rolę w sensie szeroko rozumianej działalności opiekuńczo-dydaktycznej, jest wzorem obywatelskiej postawy i troski o współpracę z odgrywającymi ważną rolę instytucjami. A wszystko po to, aby jak najliczniejsze grono mieszkańców miało możliwość realizacji swoich pasji, a także mogło spędzić wspólnie czas w jak najlepszej atmosferze.

Na uroczystości zjawili się m.in. Starosta Myszkowski Wojciech Picheta i Dyrektor Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Częstochowie Adam Więcławik, Komendant Straży Miejskiej Sławomir Pabiasz oraz Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Małgorzata Kitala-Miroszewska.

- Zbudowaliście coś z niczego i włożyliście ogrom pracy i nakładów finansowych w to imponujące przedsięwzięcie. To, co się dziś dzieje wokół ogrodów działkowych jest niepokojące, bo ktoś chce zniweczyć wasze osiągnięcia. Waszej działalności należy tylko i wyłącznie przyklasnąć- powiedział Starosta Wojciech Picheta, dodając, że działkowcy zawsze mogą liczyć na jego pomoc – jeśli tylko jakaś decyzja będzie zależeć od władzy na szczeblu powiatowym. Starosta życzył wszystkim działkowcom, aby ich ogrody nie utraciły nic ze swego piękna, a idea, której są pełnymi oddania wyrazicielami, mogła rozwijać się bez jakichkolwiek utrudnień.

Spotkanie było dowodem na to, że działalność ogrodów działkowych jest niezbędną i ogromnie pożyteczną formą działalności społecznej, która poprzez długie lata tradycji wrosła na stałe w życie dużych i małych miast. Wrosła także w życie Myszkowa.


Prezes Janina Długosz przedstawia historię Ogrodu „Wypoczynek”, goście: Starosta Myszkowski Wojciech Picheta, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Myszkowa Małgorzata Kitala-Miroszewska, Komendant Straży Miejskiej Sławomir Pabiasz, Dyrektor Zarządu Okręgowego PZD Adam Więcławik


Osoby oddane pracy na swoich działkach podczas spotkania

18

WRZ

2012

76706

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Dzialk1_419001286.JPG

Zdjęcie: Dzialk1_419001286.JPG

Ukryj moduł.