Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Laury dla najlepszego gospodarstwa i zakładu przetwórstwa rolnego

Gospodarstwo rolne państwa Agnieszki i Stanisława Łapajów z Sokolnik oraz Myszkowska Spółdzielnia Mleczarska zostały wyróżnione w konkursie na najlepsze gospodarstwo rolne i najlepszy zakład przetwórstwa rolno-spożywczego Regionu Częstochowskiego. Wszystko w ramach XXI Krajowej Wystawy Rolniczej, która odbywa się corocznie podczas Ogólnopolskich Dożynek Jasnogórskich.

Rolnicy z Powiatu Myszkowskiego oraz zakłady przetwórstwa rolno-spożywczego od lat odbierają wyróżnienia i nagrody. Jest to dowód na to, jak wielką rolę pełni na naszym terenie produkcja rolnicza. Na tle całego Regionu działalność gospodarstw rolniczych i zakładów przetwórstwa prezentuje się znakomicie.
Dla mieszkańców Powiatu Myszkowskiego najważniejszą informacją jest uhonorowanie gospodarstwa i zakładu. Nagrody naszym laureatom nagrody wręczali Wiceminister Rolnictwa Tadeusz Nalewajk i Wicestarosta Myszkowski Jan Kieras.
Laur najlepszego gospodarstwa rolnego odebrali Państwo Agnieszka i Stanisław Łapaj z Sokolnik. Ich działalność trwa od wielu lat, zaczęli produkcję rolną w 1995 roku od hodowli krów. Z roku na rok gospodarstwo prężnie się rozwijało, dzięki czemu dziś znajduje się w nim 47 krów, które dają udój ok. 7000 l od jednej krowy rocznie. Państwo Łapaj dysponują 50 ha ziemi. Gospodarstwo prezentuje się znakomicie, jest prowadzone w sposób niezwykle profesjonalny sposób, warunki stworzone do hodowli zwierząt są nadzwyczaj atrakcyjne.
Tytuł najlepszego zakładu przetwórstwa rolnego przypadł w udziale Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, która powstała w Myszkowie w 1975 roku z połączenia
okręgowych Spółdzielni w Niegowie i Koziegłowach. Spółdzielnia działa na terenie 4 powiatów, 14 gmin i obsługuje dziennie około 980 producentów mleka. Podstawowym asortymentem Spółdzielni są sery żółte, na które przeznacza się 9l %o przerobionego mleka.
Dzienny przerób mleka wynosi około 70 tys. litrów, co daje rocznie około 26 mln. litrów.
Zatrudnia 91 pracowników.
Roczne obroty Spółdzielni wynoszą około 36 mln. złotych. Swoje wyroby Spółdzielnia sprzedaje poprzez sieci handlowe na terenie całej Polski i na rynku lokalnym. Około 30 % produkcji jest wysyłana na eksport.

Krajowa Wystawa Rolnicza przyciąga od lat kilkuset wystawców z całej Polski. Jest to więc niezwykła okazja do zaprezentowania własnych wyrobów i produktów. Rolnicy, producenci sprzętu rolniczego, wytwórcy nawozów, pasz i wszelkiego rolniczego asortymentu prezentują to, co mają najlepszego.
Dożynki Jasnogórskie, połączone z konkursem od lat cieszą się wielką popularnością, promując rolnictwo poprzez prezentacje rolne oraz nobilitacje wyróżniających się rolników. W tegorocznych obchodach wziął udział Prezydent Bronisław Komorowski, nie zabrakło przedstawicieli administracji państwowej, wojewódzkiej i samorządowej.


Wiceminister Rolnictwa Tadeusz Nalewajk i Wicestarosta Jan Kieras z wyróżnionymi: prezesem Spółdzielni Mleczarskiej w Myszkowie Romanem Uzarem oraz Agnieszką i Stanisławem Łapaj z Sokolnik

05

WRZ

2012

44164

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

dozynki_164530651.JPG

Zdjęcie: dozynki_164530651.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.