Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Miejsko-powiatowe obchody Święta Niepodległości odbyły się w Myszkowie z udziałem m.in. Wicestarosty i Burmistrza Miasta. Uroczystości miały miejsce we wszystkich gminach Powiatu Myszkowskiego.

Obchody miejsko-powiatowe rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Stanisława, którą odprawił ks. kanonik Stefan Jachimczak. Tuż po jej zakończeniu spod kościoła ruszył marsz uczestników, którzy udali się pod Pomnik Poległych za Ziemię Myszkowską, gdzie delegacje władz miejskich i powiatowych, kombatantów, szkół, służb mundurowych i rzemiosła - złożyły okolicznościowe wieńce, oddając hołd pokoleniom Polaków, którzy przed 94 laty wywalczyli niepodległość.

O szczególnej roli obywatelskiego patriotyzmu w dzisiejszych czasach, ale również wartości przeszłych wydarzeń, składających się na współczesne poczucie więzi z krajem, mówili Marszałek M. Kleszczewski, Burmistrz W. Żak i Wicestarosta Jan Kieras.
Coroczne uroczystości, upamiętniające jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, są - tak w Myszkowie, jak i w całym Powiecie - istotnym momentem w kalendarzu. O tym, że uroczystość odwołująca się do najważniejszej wartości państwowej nie jest obojętna mieszkańcom Powiatu świadczy fakt, że podczas mszy inaugurującej obchody kościół zapełnił się do ostatniego miejsca. Obok gości honorowych, zjawiło się wiele osób, które przybyły z poczucia patriotycznego obowiązku.

Na myszkowskiej uroczystości na zaproszenie Burmistrza Myszkowa Włodzimierza Żaka zjawili się m.in. Marszałek Mariusz Kleszczewski, w imieniu Starosty Wojciecha Pichety - Wicestarosta Jan Kieras i Sekretarz Powiatu Agnieszka Żmudzka, przybyli radni Miasta – m.in. Przewodnicząca Halina Skorek-Kawka, Radni Mirosława Picheta i Eugeniusz Bugaj i Powiatu – m.in. Przewodniczący Marian Szczerbak, Wiceprzewodnicząca Zofia Jastrzębska, Radny i Członek Zarządu Piotr Bańka, Radni Rafał Kępski, Dariusz Lasecki, Mariusz Morawiec.

Integralną częścią uroczystości był finał Wojewódzkiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej, który w godzinach popołudniowych odbył się w Miejskim Domu Kultury. Wśród gości honorowych, obok wymienionych wyżej, znalazła się również Poseł na Sejm Jadwiga Wiśniewska.
W konkursie, podzielonym na kategorie wiekowe, wystąpiło wielu wykonawców z całego województwa. Niedzielny finał, znakomicie zaaranżowanych przez myszkowski MDK, przyciągnął wielu widzów, a pełne pasji wykonania porwały publiczność do rzęsistych oklasków.


Wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską składa delegacja Powiatu Myszkowskiego. Od lewej: Wiceprzewodnicząca Rady Zofia Jastrzębska, Sekretarz Powiatu Agnieszka Żmudzka, Radny Dariusz Lasecki, Wicestarosta Jan Kieras, Radny Piotr Bańka, Radny Mariusz Morawiec, Przewodniczący Rady Marian Szczerbak, Radny Rafał Kępski


Przemarsz ulicami Myszkowa


Przedstawiciele kombatantów i służb mundurowych pod pomnikiem


Finał Przeglądu Pieśni Patriotycznej. Nagrody wręczają Wicestarosta Jan Kieras, Burmistrz Włodzimierz Żak, Dyrektor MDK Aleksandra Pindych


Finaliści Przeglądu Pieśni Patriotycznej

12

LIS

2012

41556

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

nepodleglosc1_177838900.JPG

Zdjęcie: nepodleglosc1_177838900.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.