Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Rewitalizacja pól będuskich – już wkrótce!

Rozstrzygnięto przetarg na rewitalizację terenów inwestycyjnych należących do Powiatu Myszkowskiego. Zostaną one przeznaczone na strefę aktywności gospodarczej. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego.

Wykonawcą będzie konsorcjum firm Lider: POL-Dróg Dolny Śląsk. Cena wybranej oferty to 6453810,00 zł. Termin zakończenia prac upływa 13 września 2013 roku.

Zamówienie będzie realizowane w systemie zaprojektuj i wybuduj. Zrewitalizowaniu podlega 42 ha pól popegeerowskich poprzez zagospodarowanie i uzbrojenie terenu zgodnie z opracowanym programem funkcjonalno-użytkowym. Rewitalizacja będzie prowadzona w kierunku zagospodarowania i uzbrojenia terenu przeznaczonego pod działki inwestycyjne, a tym samym uzyskania nowych wartości w postaci dróg dojazdowych, wewnętrznych, chodników, sieci instalacyjnych (wodn.-kan., oświetlenie) oraz zieleni w pasach rozgraniczających. W wyniku inwestycji powstanie 18 działek budowlanych przeznaczonych na zabudowę usługową, produkcyjno-usługową, składów i magazynów. Efektem będzie zagwarantowanie funkcjonowania terenów przemysłowych i usługowych.

Rewitalizacja ma ogromne znaczenie ze względu na wzrost atrakcyjności inwestycyjnej Myszkowa i całego Powiatu Myszkowskiego. Uzbrojone i znakomicie przygotowane tereny będą stanowić ważną bazę dla nowych przedsięwzięć inwestycyjnych. Uzupełnieniem tych walorów jest proinwestycyjna postawa samorządu w Powiecie Myszkowskim, jego otwartość i zrozumienie problemów, z jakimi na co dzień borykają się firmy prowadzące szeroko zakrojoną działalność.
Ponadto Powiat Myszkowski cechuje znakomite położenie. Biegną tędy i przecinają się ważne linie komunikacyjne, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie trasy DK-1. Prowadzone od lat inwestycje drogowe podniosły standard trakcyjny we wszystkich gminach, które są połączone bogatą, wygodną i bezpieczną siecią dróg. Kolejne tego typu inwestycje są już w planach. Ponadto na terenie Powiatu Myszkowskiego nieustannie trwają prace modernizacyjne i bieżące remonty, które jeszcze bardziej poprawiają drożność komunikacyjną.
Atrakcyjność rewitalizowanych terenów znacznie podniesie planowana obwodnica, która w obecnym projekcie przebiega przez sam środek tego obszaru.

07

GRU

2012

91026

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.