Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Na ostatniej sesji radni Powiatu Myszkowskiego podjęli uchwałę o wyborze nowego Wicestarosty Myszkowskiego. Został nim Mariusz Trepka, dotychczasowy członek Zarządu. Ze stanowiska odwołany został Jan Kieras.

Radni zdecydowali również o wyrażeniu zgody na objęcie granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nieruchomości obejmujących pola będuskie. To ważna uchwała, gdyż dzięki temu obszar, podlegający rewitalizacji, a więc przystosowaniu do prowadzenia działalności gospodarczej, będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla potencjalnych inwestorów. Uchwalono również m.in. program współpracy Powiatu Myszkowskiego z organizacjami pozarządowymi.

Najciekawszym punktem porządku była jednak sprawa odwołania Wicestarosty wraz z wyborem nowej osoby na to stanowisko.
Wniosek o odwołanie złożył Starosta Wojciech Picheta.

- Nie ulega wątpliwości, że współpraca z dotychczasowym Wicestarostą była dobra. Współpracowaliśmy półtora roku merytorycznie i konkretnie. Spory zawsze były wyjaśniane na drodze rozmów i wzajemnego kompromisu. Ponadto Wicestarosta Jan Kieras osiągnął wiek emerytalny i zamierza przejść na emeryturę. Drugie uzasadnienie jest takie, że obecny Wicestarosta Jan Kieras podjął zobowiązania mówiące o tym, że deklaruje chęć odejścia z funkcji i przejścia na emeryturę na koniec roku 2012- mówił Starosta Wojciech Picheta, stwierdzając, że wcześniejsza deklaracja J. Kierasa o odejściu jest istotnym punktem uzasadnienia wniosku o jego odwołanie.

Starosta podziękował Wicestaroście za wieloletnią pracę na stanowisku, który spędził na nim 6 lat. Jan Kieras podkreślił, że z każdym z Zarządów współpracowało mu się dobrze i potrafił znaleźć wspólny język z kilkoma starostami.

Starosta Wojciech Picheta rekomendował na stanowisko Wicestarosty radnego i członka Zarządu Mariusza Trepkę, którego przedstawił jako doświadczonego samorządowca, który dał się poznać z dobrej strony jako członek Zarządu. Zdaniem Starosty Mariusz Trepka będzie godnie piastował powierzoną mu funkcję.

Za odwołaniem Wicestarosty było 10 radny, 9 zaś głosowało przeciwko. Identycznie rozłożyły się głosy w sprawie powołania nowego Wicestarosty Mariusza Trepki.

Wicestarosta Jan Kieras przestał także pełnić funkcję członka Zarządu. W jego miejsce na to stanowisko – jako członek nieetatowy – powołany został radny Jarosław Kumor.

W tym przypadku za powołaniem nowego członka Zarządu było 11 radnych, przeciw – 8.
Nowy Wicestarosta Mariusz Trepka objął stanowisko z dniem podjęcia uchwały o jego wyborze.


Zmiany w Zarządzie: od lewej Starosta Wojciech Picheta, były już Wicestarosta Jan Kieras, nowy Wicestarosta Mariusz Trepka, członek Zarządu Piotr Bańka

28

STY

2013

98147

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

nowy_wicestarosta_807884419.JPG

Zdjęcie: nowy_wicestarosta_807884419.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.