Zmiana na stanowisku Wicestarosty

Na ostatniej sesji radni Powiatu Myszkowskiego podjęli uchwałę o wyborze nowego Wicestarosty Myszkowskiego. Został nim Mariusz Trepka, dotychczasowy członek Zarządu. Ze stanowiska odwołany został Jan Kieras.

Radni zdecydowali również o wyrażeniu zgody na objęcie granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nieruchomości obejmujących pola będuskie. To ważna uchwała, gdyż dzięki temu obszar, podlegający rewitalizacji, a więc przystosowaniu do prowadzenia działalności gospodarczej, będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla potencjalnych inwestorów. Uchwalono również m.in. program współpracy Powiatu Myszkowskiego z organizacjami pozarządowymi.

Najciekawszym punktem porządku była jednak sprawa odwołania Wicestarosty wraz z wyborem nowej osoby na to stanowisko.
Wniosek o odwołanie złożył Starosta Wojciech Picheta.

- Nie ulega wątpliwości, że współpraca z dotychczasowym Wicestarostą była dobra. Współpracowaliśmy półtora roku merytorycznie i konkretnie. Spory zawsze były wyjaśniane na drodze rozmów i wzajemnego kompromisu. Ponadto Wicestarosta Jan Kieras osiągnął wiek emerytalny i zamierza przejść na emeryturę. Drugie uzasadnienie jest takie, że obecny Wicestarosta Jan Kieras podjął zobowiązania mówiące o tym, że deklaruje chęć odejścia z funkcji i przejścia na emeryturę na koniec roku 2012- mówił Starosta Wojciech Picheta, stwierdzając, że wcześniejsza deklaracja J. Kierasa o odejściu jest istotnym punktem uzasadnienia wniosku o jego odwołanie.

Starosta podziękował Wicestaroście za wieloletnią pracę na stanowisku, który spędził na nim 6 lat. Jan Kieras podkreślił, że z każdym z Zarządów współpracowało mu się dobrze i potrafił znaleźć wspólny język z kilkoma starostami.

Starosta Wojciech Picheta rekomendował na stanowisko Wicestarosty radnego i członka Zarządu Mariusza Trepkę, którego przedstawił jako doświadczonego samorządowca, który dał się poznać z dobrej strony jako członek Zarządu. Zdaniem Starosty Mariusz Trepka będzie godnie piastował powierzoną mu funkcję.

Za odwołaniem Wicestarosty było 10 radny, 9 zaś głosowało przeciwko. Identycznie rozłożyły się głosy w sprawie powołania nowego Wicestarosty Mariusza Trepki.

Wicestarosta Jan Kieras przestał także pełnić funkcję członka Zarządu. W jego miejsce na to stanowisko – jako członek nieetatowy – powołany został radny Jarosław Kumor.

W tym przypadku za powołaniem nowego członka Zarządu było 11 radnych, przeciw – 8.
Nowy Wicestarosta Mariusz Trepka objął stanowisko z dniem podjęcia uchwały o jego wyborze.

Zmiany w Zarządzie: od lewej Starosta Wojciech Picheta, były już Wicestarosta Jan Kieras, nowy Wicestarosta Mariusz Trepka, członek Zarządu Piotr Bańka
STY

nowy_wicestarosta_807884419.JPG