Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Rozwija się współpraca Powiatu Myszkowskiego z Kołami Gospodyń Wiejskich. Starosta Wojciech Picheta spotkał się przedstawicielkami KGW. Ustalono regulaminowy termin Dożynek Powiatowych.

Na zaproszenie Starosty przybyło kilkadziesiąt osób, reprezentujących KGW z całego Powiatu. W spotkaniu uczestniczyli również Wicestarosta Mariusz Trepka i Przewodniczący Rady Marian Szczerbak, a także Katarzyna Kulińska Pluta i Magdalena Brzegowska, reprezentujące Urząd i Dom Kultury w Żarkach, gdzie odbędą się dożynki powiatowe.
Starosta Wojciech Picheta podkreślił, że całoroczna praca, jaką wykonują Koła Gospodyń Wiejskich, powinna być szczególnie podkreślona i uhonorowana właśnie podczas takiej imprezy, jaką są Dożynki Powiatowe.

Na spotkaniu ustalono, że w tym roku Dożynki odbędą się 8 września w Żarkach. Starosta zaproponował również, żeby określono regulaminowy termin corocznych dożynek. Wszyscy zgodzili się, że będzie to pierwsza niedziela po Dożynkach Jasnogórskich, które zawsze odbywają się na początku września.

Koła Gospodyń Wiejskich w Powiecie Myszkowskim odgrywają bardzo ważną rolę w dziedzinie kultury. Spełniają się w kultywowaniu tradycji, poprzez poświęcenie i gruntowną wiedzę o przeszłości – nie tę historyczną w sensie naukowym, ale tę namacalną, zawierającą się w codziennym życiu, w umiejętnościach przekazywanych z ojca na syna, z matki na córkę - stają się ostoją polskich tradycyjnych wartości.


Spotkanie w Starostwie Powiatowym z przedstawicielami KGW

16

KWI

2013

13893

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

kola1_590974903.JPG

Zdjęcie: kola1_590974903.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.