Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Gorzkowie Nowym odbyła się uroczystość poświęcona katastrofie w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010 roku. Starostwo Powiatowe reprezentował Wicestarosta Mariusz Trepka.

Obchody upamiętniające katastrofę oraz uroczysta msza święta odbywają się w Parafii w Gorzkowie każdego roku. Uczestniczą w nich mieszkańcy i przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego.

Tak było i tym razem. Na mszy zjawił się Wicestarosta Mariusz Trepka, natomiast samorząd gminny i jednostki reprezentowali m.in. Wójt Krzysztof Motyl, radni Andrzej Golibroda i Andrzej Maligłówka, dyrektor SP w Ludwinowie, dyrektor Gimnazjum w Niegowie Dorota Kołacz i in.
Wicestarosta Mariusz Trepka zwrócił uwagę, że parafia w Gorzkowie to jedyne miejsce w Powiecie, w którym znajduje się ziemia z Katynia, a sama uroczystość stała się istotnym punktem w kalendarzu wydarzeń Gminy.

Warto zaznaczyć, że mieszkańcy Gorzkowa pielęgnują pamięć o ofiarach katastrofy bardzo konsekwentnie i są niezmiernie przywiązani do pamiątek po Katastrofie. Warto zaznaczyć liczny udział młodzieży w uroczystościach.
Przy parafialnym kościele znajduje się epitafium „Smoleńsk 2010”, które powstało z inicjatywy mieszkańców Gorzkowa Nowego i Starego. To tu właśnie umieszczona została urna z ziemią katyńską i smoleńską. W Gorzkowie rośnie też Dąb Katyński.W obchodach uczestniczyła młodzież


Wicestarosta Mariusz Trepka (Pierwszy z lewej), reprezentując samorząd powiatowy, złożył pod miejscem pamięci ofiar Katastrofy Smoleńskiej wiązankę kwiatów


Płomień dla każdej z ofiar Katastrofy. Wicestarosta zapala kolejną z dziewięćdziesięciu sześciu pamiątkowych świec

12

KWI

2013

44799

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

smolensk1_394802733.JPG

Zdjęcie: smolensk1_394802733.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.