Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jednostka OSP w Jaworzniku została oficjalnie obdarowana nowym lekkim samochodem ratowniczo-gaśniczym z napędem na cztery koła. Uroczysty moment przekazania nastąpił w dniu 4 maja w ramach Gminnych Obchodów Dnia Świętego Floriana. W uroczystościach uczestniczył Starosta Wojciech Picheta - Prezes Zarządu OSP w Powiecie Myszkowskim.

Strażacy z jednostek OSP z terenu gminy Żarki w minioną sobotę spotkali się w Jaworzniku. Przybyły zastępy z Czatachowy, Kotowic, Ostrowa, Przybynowa, Wysokiej Lelowskiej, Żarek. Najliczniej była reprezentowana jednostka z Jaworznika.
Obchody rozpoczęto od uroczystej mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym przez księdza proboszcza Marka Pacynę. Po nabożeństwie proboszcz poświecił nowe auto. Burmistrz Klemens Podlejski i przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Jakóbczak przekazali kluczyki do nowego auta na ręce prezesa OSP Jaworznik Dariusza Kota oraz kierowcy Grzegorza Kowackiego.

Samochód ratowniczo–gaśniczy z napędem na cztery koła ma m.in. pompę Lucas, agregat prądotwórczy, pompę szlamową, torbę medyczną, deskę ratowniczą z szynami, maszt oświetleniowy, wyciągarkę. W aucie mieści się 6 osób. Jednostka z Jaworznika jest jedną z dwóch z terenu Gminy Żarki, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

Po mszy wraz z towarzyszeniem orkiestry dętej z Przybynowa zgromadzeni przemaszerowali pod remizę OSP.
Tu słowa do strażaków wygłosili: starosta myszkowski Wojciech Picheta, starszy brygadier Krzysztof Mizgalski z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie, przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Marian Szczerbak, burmistrz Klemens Podlejski, przewodniczący Andrzej Jakóbczak.
Słowa podziękowania w imieniu jaworznickiej jednostki przekazał prezes Dariusz Kot. Zwrócił się do burmistrza i Rady Miejskiej dziękując za przekazanie środków w wysokości 74 tys. zł.
Specjalne podziękowania złożył dla Zarządu Powiatowego Związku OSP RP, który skierował wniosek z Jaworznika o zakup auta do Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Biuro w Katowicach i dzięki tym działaniom udało się pozyskać sumę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 50 tys. zł.
Krajowy System Ratownictwa Technicznego sfinansował zakup wyposażenia, wsparcie wyniosło 13 tys. zł. Wspólnota Gruntowa Wsi Jaworznik dołożyła 5 tys. zł
- Podziękowanie kierujemy również do Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie Dariusza Cabana za dofinansowanie tego zadania kwotą 4.800 zł. Przy okazji chciałbym podziękować za wsparcie wszystkim sponsorom, sympatykom i osobom wspierającym nasza organizację – zakończył prezes Dariusz Kot.
Specjalną niespodziankę przygotował przedsiębiorca Krzysztof Czyż, który przekazał specjalną darowiznę w wysokości 2 tys. zł. Suma zebrana w czasie tacy w kościele została przekazana przez księdza proboszcza Marka Pacynę na rzecz jaworznickiej jednostki.

Miejsko-gminny komendant Ireneusz Hajdas złożył podziękowania burmistrzowi Żarek Klemensowi Podlejskiemu w imieniu zarządu gminnego oraz wszystkich druhen i druhów za dobrą współpracę, realizację potrzeb. Przekazując maskotkę strażacką prosił o pamięć i dalsze wsparcie dla jednostek działających na terenie Gminy Żarki.
- Bez zaangażowania strażaków nic byśmy nie poradzili. To Państwo jesteście na pierwszym froncie działań. Proszę o dalszą i tak wydajną służbę, jak do tej pory. Bezpieczeństwo naszego terenu w dużym stopniu leży w Państwa rękach – powiedział burmistrz Klemens Podlejski.
I na potwierdzenie tych słów zostały wręczone odznaki i medale dla następujących druhów: Roberta Pola, Piotra Dybki, Marcina Maszczyka, Włodzimierza Pompy, Kamila Maszczyka, Krzysztofa Grabowskiego, Adriana Biedronia, Grzegorza Kowackiego.W uroczystości uczestniczył Starosta Wojciech Picheta - Prezes Zarządu OSP RP w Powiecie Myszkowskim


Korowód strażaków w odświętnych mundurach


Tak prezentuje się nowy wóz OSP w Jaworzniku

08

MAJ

2013

95046

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

jawo1_131414515.JPG

Zdjęcie: jawo1_131414515.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.