Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Utrudnienia na drogach powiatowych z powodu podtopień

Z powodu intensywnych opadów, pojawiły się problemy związane gwałtownym wezbraniem rzek na terenie Powiatu Myszkowskiego. Najbardziej zagrożona była gmina Koziegłowy. W wyniku podtopień uszkodzeniom uległy drogi powiatowe, w związku z czym wystąpiła konieczność reorganizacji ruchu drogowego.

Z powodu podtopienia mostu na odcinku drogi między Lgotą Mokrzesz i Nową Kuźnicą (gmina Koziegłowy), droga między tymi miejscowościami jest na wysokości mostu nieprzejezdna aż do odwołania.
Utrudnienia występują również w Siedlcu Dużym i Winownie, gdzie wystąpiły podtopienia i zerwania części jezdni na krótkich odcinkach. Ruch nie został jednak całkowicie zamknięty.

Najtrudniejsza sytuacja powodziowa od wtorku panowała w gminie Koziegłowy, gdzie ze względu na bardzo silny opad deszczu w nocy nastąpiło wezbranie rzek Boży Stok i Sarni Stok. Kilkadziesiąt gospodarstw rozlokowanych wzdłuż tych rzek zostało zalanych. Największe straty odnotowano w centrum Koziegłów w miejscu, gdzie rzeki te się łączą.
Burmistrz Koziegłów wprowadził na terenie całej gminy alarm powodziowy.
Wiele dróg gminnych zostało uszkodzonych w gminie Żarki.
Na bieżąco jest monitorowana sytuacja na zalewie w Poraju. W niektórych miejscowościach gminy doszło do lokalnych podtopień.

12

CZE

2013

87197

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.