Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pola Będuskie – rewitalizacja! Roboty trwają!

Prace nad zrewitalizowaniem tzw. pól będuskich wkroczyły w kolejną fazę. Widać już układ niektórych przyszłych dróg wewnętrznych. Starosta Myszkowski Wojciech Picheta wizytował teren prac.

Zrewitalizowane tereny zostaną przeznaczone na strefę aktywności gospodarczej. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego.
Na uwagę zasługuje fakt, że przez obszar terenów rewitalizowanych ma przebiegać planowana obwodnica, dzięki czemu wzrośnie atrakcyjność inwestycyjna całego terenu.

Rewitalizacja ma ogromne znaczenie ze względu na wzrost atrakcyjności inwestycyjnej Myszkowa i całego Powiatu Myszkowskiego. Uzbrojone i znakomicie przygotowane tereny będą stanowić ważną bazę dla nowych przedsięwzięć inwestycyjnych. Uzupełnieniem tych walorów jest proinwestycyjna postawa samorządu w Powiecie Myszkowskim, jego otwartość i zrozumienie problemów, z jakimi na co dzień borykają się firmy prowadzące szeroko zakrojoną działalność.

Ponadto Powiat Myszkowski cechuje znakomite położenie. Biegną tędy i przecinają się ważne linie komunikacyjne, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie trasy DK-1. Prowadzone od lat inwestycje drogowe podniosły standard trakcyjny we wszystkich gminach, które są połączone bogatą, wygodną i bezpieczną siecią dróg. Kolejne tego typu inwestycje są już w planach. Ponadto na terenie Powiatu Myszkowskiego nieustannie trwają prace modernizacyjne i bieżące remonty, które jeszcze bardziej poprawiają drożność komunikacyjną.
Atrakcyjność rewitalizowanych terenów znacznie podniesie planowana obwodnica, która w obecnym projekcie przebiega przez sam środek tego obszaru.

Zamówienie jest realizowane w systemie zaprojektuj i wybuduj. Zrewitalizowaniu podlega 42 ha pól popegeerowskich poprzez zagospodarowanie i uzbrojenie terenu zgodnie z opracowanym programem funkcjonalno-użytkowym. Rewitalizacja będzie prowadzona w kierunku zagospodarowania i uzbrojenia terenu przeznaczonego pod działki inwestycyjne, a tym samym uzyskania nowych wartości w postaci dróg dojazdowych, wewnętrznych, chodników, sieci instalacyjnych (wodn.-kan., oświetlenie) oraz zieleni w pasach rozgraniczających. W wyniku inwestycji powstanie 18 działek budowlanych przeznaczonych na zabudowę usługową, produkcyjno-usługową, składów i magazynów. Efektem będzie zagwarantowanie funkcjonowania terenów przemysłowych i usługowych.


Widok od ulicy Jesionowej w kierunku Mijaczowa


W tym miejscu powstaną drogi wewnętrzne na rewitalizowanym terenie

30

LIP

2013

65594

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

ppola1_653652685.JPG

Zdjęcie: ppola1_653652685.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.