Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Oddział kardiologii w Myszkowskim Szpitalu już działa

Szpital Powiatowy w Myszkowie poszerza swoją ofertę. We wtorek, 22 października, odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego oddziału kardiologicznego. Jest to kolejny sukces myszkowskiej jednostki, który nie byłby możliwy bez zaangażowania Starosty Wojciecha Pichety i całego Zarządu Powiatu. W wyniku rozmów między Zarządem, Dyrekcją Szpitala a kierownictwem Polsko-Amerykańskich Klinik Serca (PAKS), Szpital może dziś zapewnić mieszkańcom Powiatu i okolic kompleksową terapię związaną z chorobami serca. Po ubiegłorocznym otwarciu nowego pawilonu, jest to kolejny sukces Powiatu Myszkowskiego, który dba o bezpieczeństwo zdrowotne wszystkich mieszkańców naszego terenu.

Na oddziale Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w myszkowskim Szpitalu diagnozowani oraz leczeni będą pacjenci cierpiący na stabilną i niestabilną chorobę wieńcową, z zawałami serca, jak również z ciężką niewydolnością krążenia. Oddział wyposażony został w nowoczesny blok operacyjny, a do dyspozycji pacjentów są w tej chwili trzy sale chorych z siedmioma łóżkami. Będzie on pełnił całodobowy dyżur w oparciu o najwyższe standardy obowiązujące we wszystkich placówkach PAKS.

Współpraca PAKS ze Szpitalem Powiatowym w Myszkowie rozpoczęła się w grudniu ub. roku, po wydzierżawieniu pomieszczeń po dawnym bloku operacyjnym. Dziś nowy oddział prezentuje się rewelacyjnie. Przeprowadzono kompleksowy remont (ok. 400 m kw. powierzchni), dzięki czemu oddział zapewnia komfortowe warunki, jak również ma do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt.

Na uroczystości przecięcia wstęgi obecnych było wielu znakomitych gości, m.in. Prezes Zarządu PAKS Katarzyna Adamek, pochodzący z Myszkowa Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Zbigniew Czyż, Starosta Myszkowski Wojciech Picheta, Starosta Zawierciański Rafał Krupa, Wicestarosta Mariusz Trepka, Przewodniczący Rady Powiatu Marian Szczerbak, Wiceprzewodnicząca Rady Dorota Kaim-Hagar, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Członkowie Zarządu Powiatu Piotr Bańka i Michał Trojakowski, Radni Powiatu Beata Kwiatkowska, Zofia Jastrzębska, Anna Socha-Korendo, Jadwiga Skalec, Janusz Jakubiec, Jan Kieras, Mariusz Morawiec, Rafał Kępski, Dyrektor Szpitala w Myszkowie Jarosław Kret, Dyrektor ds. ekonomicznych Jan Dyrka i in.

- Znów zaświeciło słońce. W ubiegłym roku otwieraliśmy nowy pawilon szpitala, w tej chwili powstaje oddział kardiologii, który uzupełnią ofertę naszej placówki. Należy pamiętać o tym, że choroby układu krążenia są nadal zabójcą numer jeden w Polsce. Obecność tak nowoczesnej placówki w naszym regionie zapewni bezpieczeństwo ponad 200 tys. mieszkańców powiatów myszkowskiego oraz zawierciańskiego. Jest to tym bardziej ważne, że powiat myszkowski jest najbardziej zaludnionym terenem województwa śląskiego, biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców na metr powierzchni. Potrzeby są zatem ogromne – mówił Starosta Wojciech Picheta, dziękując Zarządowi PAKS i Dyrekcji Szpitala, Zarządowi Powiatu i Radnym Powiatowym za bardzo przychylne nastawienie do pomysłu utworzenia w Myszkowie oddziału kardiologii.

W podobnym tonie wypowiadał się Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, który złożył gratulacje, jak również podkreślił ogromną rolę Starosty Wojciecha Pichety, Zarządu Powiatu i Dyrekcji Szpitala w procesie negocjacyjnym, który doprowadził do powstania oddziału.

Dzięki temu oddział kardiologiczny PAKS w Szpitalu Powiatowym może od dziś zaoferować na miejscu nowoczesne inwazyjne leczenie kardiologiczne. W razie konieczności takiego leczenia nie będzie już potrzeby transportu do innej placówki, co gwarantuje całościowe zabezpieczenie pacjenta.

- Chorzy, którzy trafią do ośrodka kardiologicznego w ciągu ,,złotej godziny”, tzn. w ciągu 60 minut od początku bólu spowodowanego zawałem serca, mają szansę na najbardziej efektywne leczenie, co w konsekwencji ma wpływ na stopień uszkodzenia mięśnia sercowego. Dzięki temu znaczny odsetek pacjentów po okresie rehabilitacji będzie mógł powrócić do normalnej aktywności życiowej. Dzięki oddziałowi PAKS w Myszkowie mieszkańcy z tego terenu oraz okolic mają szansę na szybką interwencję kardiologiczną – wyjaśnia dr Artur Mendyk, ordynator XV Oddziału Kardiologicznego PAKS w Myszkowie.

- Współpraca szpitala w Myszkowie z Polsko-Amerykańskimi Klinikami Serca, już od kilkunastu lat specjalizującymi się w leczeniu schorzeń sercowo-naczyniowych, to korzyść zarówno dla pacjentów, jak i dla kondycji samej placówki. Chorzy zyskują dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia, a szpital wsparcie finansowe oraz kompletną modernizację sporej powierzchni użytkowej, której efekty na długo pozostaną „w murach” naszej placówki – mówi Jacek Kret, dyrektor Szpitala Powiatowego w Myszkowie.

Opieka nad pacjentem kardiologicznym w ośrodkach PAKS obejmuje, oprócz leczenia w ramach procedur interwencyjnych lub kardiochirurgicznych, również profilaktykę, diagnostykę, poradnictwo (regularne kontrolne wizyty u lekarzy kardiologów) oraz rehabilitację, realizowaną na bazie uzdrowiska Ustroń. Jest ona nierozerwalnym elementem terapii, istotnie poprawiającym efekt całego leczenia kardiologicznego, a w konsekwencji pozwalającym na szybki powrót pacjenta do pełnej aktywności.

O Polsko-Amerykańskich Klinkach Serca (PAKS)

Tylko w ubiegłym roku w ośrodkach PAKS leczono około 25 tysięcy chorych, w tym ponad pięć tysięcy chorych z zawałem serca. Wysoko wykwalifikowana kadra medyczna Klinik oferuje kompleksowe usługi w zakresie diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia na najwyższym światowym poziomie. Chorzy leczeni w ośrodkach PAKS mogą liczyć na pełną rehabilitację i edukację pro-zdrowotną świadczoną na bazie Uzdrowiska Ustroń.

Kliniki Serca były pionierem:
- w kompleksowym leczeniu chorych z rozsianą miażdżycą tętnic wieńcowych i obwodowych (w tym z miażdżycą tętnic szyjnych);
- w wykonywaniu złożonych zabiegów wieńcowych u chorych zdyskwalifikowanych od leczenia kardiochirurgicznego;
- we wprowadzeniu urządzeń do aterektomii tętnic obwodowych w celu zapobiegania konsekwencjom niedokrwienia kończyn dolnych.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca posiadają Centrum Badawczo-Rozwojowe, na które składa się nowoczesny Oddział Kardiochirurgii Małoinwazyjnej i Endoskopowej w Bielsku-Białej oraz Pracownia Doświadczalna w Kostkowicach. Dzięki unijnym środkom z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, z puli na wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki w wysokości 18 mln zł, w Centrum prowadzone są badania nad leczeniem wad zastawkowych serca, niewydolności serca oraz w zakresie zaburzeń krzepnięcia i leczenia.

PAKS zostały nagrodzone Portretem Polskiej Medycyny w kategorii Lider Rynku Zdrowia 2012.


Starosta Wojciech Picheta przecina wstęgę podczas uroczystości otwarcia oddziału kardiologii w myszkowski Szpitalu Powiatowym


Na otwarciu było wielu znakomitych gości, którzy wypełnili korytarze oddziału


Kardiologia w Myszkowie to oddział nowoczesny, gwarantujący znakomite warunki leczenia

23

PAŹ

2013

75968

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

kardio1_907475369.JPG

Zdjęcie: kardio1_907475369.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.