Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiat remontuje szkoły ponadgimnazjalne

Powiat Myszkowski przeznaczył znaczne środki na remonty w szkołach ponadgimnazjalnych. Nabór do pierwszych klas lepszy niż w latach poprzednich.

W 2013 roku Zarząd Powiatu Myszkowskiego przeznaczył ponad 269 tys. zł na remonty w czasie przerwy wakacyjnej i prace bieżące, a także 80 tys. zł na zakup pomocy dydaktycznych i 12 tys. zł na wyposażenie. Łącznie daje to kwotę ponad 361 tys. zł. Warto podkreślić fakt, że jest to suma znacznie większa aniżeli w latach poprzednich i jedna z największych w historii, np. w 2010 r. było to 130 tys. zł.

- Szkolnictwo ponadgimnazjalne w Powiecie Myszkowskim stoi na wysokim poziomie, czego dowodem są bardzo dobre wyniki tegorocznego naboru. Uczniowie mają świadomość, że wybierając nasze szkoły, trafią do jednostek o znakomitym standardzie. Jako Zarząd, przywiązujemy ogromną wagę do jakości nauczania i warunków kształcenia w naszych szkołach, dlatego przeznaczamy znaczne środki na utrzymanie wysokich standardów - mówi Starosta Myszkowski Wojciech Picheta.

Potwierdzeniem słów Starosty jest fakt, że w tym roku szkoły w Powiecie Myszkowskim przyjęły znacznie więcej gimnazjalistów niż miało to miejsce w poprzednich latach. Niewątpliwie jest to również efektem zainicjowanych przez Zarząd Powiatu spotkań dyrekcji gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, co zaowocowało pogłębieniem współpracy.
Ponadto, ogromnym powodzeniem cieszą się szkoły dla dorosłych, które prowadzą – z wyjątkiem LO – wszystkie powiatowe placówki.

Liceum Ogólnokształcące im. mjr. H. Sucharskiego, w Myszkowie, Zespół Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego, Zespół Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja, Zespół Szkół w Żarkach im. T. Kościuszki – to placówki, których organem prowadzącym jest Powiat Myszkowski. W każdej z tych szkół prowadzi się remonty i prace bieżące, dzięki którym uczniowie mogą pobierać wiedzę w komfortowych warunkach.

W Zespole Szkół w Żarkach przeprowadzono wymianę sieci hydrantowej, ponadto wykonano remont pracowni informatycznych (wymiana instalacji elektrycznej, cyklinowanie, gipsowanie, malowanie ścian).

W Liceum Ogólnokształcącym w Myszkowie również wymieniono sieć hydrantową, jak również przeprowadzono remont dachu segmentów ABC, łączących poszczególne pawilony.

W Zespole Szkół nr 1 w Myszkowie został pomalowany korytarz na II piętrze i klatki schodowe, wyremontowano pomieszczenie socjalne i szatnie, z których uczniowie korzystają przed zajęciami W-F. Remontom zostały poddane także klasopracownie (wymiana podłogi i instalacji elektrycznej). Na potrzeby archiwum szkolnego przygotowano specjalne pomieszczenie.

Ważne prace wykonano w Zespole Szkół nr 2 w Myszkowie. Placówka ma teraz chodnik z kostki brukowej, nowe okna i parapety w ubikacjach oraz zupełnie nowe główne drzwi wejściowe. Ukoronowaniem tych działań był remont dachu.

Poza wymienionymi remontami, przez cały czas w szkołach trwają drobne prace remontowe.

Zarząd Powiatu Myszkowskiego na bieżąco monitoruje warunki, w jakich odbywa się nauka, dzięki czemu może – oprócz wcześniej zaplanowanych remontów – w każdej chwili reagować na realne zapotrzebowanie szkół powiatowych.Starosta Myszkowski Wojciech Picheta podkreśla wagę środków przeznaczonych przez Zarząd Powiatu na remont placówek szkolnych

19

LIS

2013

34327

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

remon1_220955151.JPG

Zdjęcie: remon1_220955151.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.