Spotkanie z KGW

Współpraca Powiatu Myszkowskiego z Kołami Gospodyń Wiejskich znakomicie się rozwija. Starosta Wojciech Picheta spotkał się przedstawicielkami KGW i złożył podziękowania wszystkim kołom za udział w Dożynkach Powiatowych. Ponadto dyskusja dotyczyła organizacji tegorocznych i przyszłorocznych imprez o charakterze ludowym.

Na zaproszenie Starosty przybyły osoby reprezentujące KGW z całego Powiatu. W spotkaniu uczestniczyli również Wicestarosta Mariusz Trepka i Przewodniczący Rady Powiatu Marian Szczerbak oraz gość specjalny - Bernadetta Niemczyk, Przewodnicząca Rady Krajowej KGW.

Spotkanie miało szczególny charakter. Starosta Wojciech Picheta uhonorował wszystkie koła, które aktywnie uczestniczyły w przygotowaniu Dożynek Powiatowych.

- Kiedyś integracja kół była inna, być może większa, a warto dbać o to, aby kultura ludowa, którą państwo pielęgnujecie miała solidny fundament. Dowodem waszego zaangażowania jest to, co zrobiłyście podczas Dożynek, że poświęciłyście czas i energię mimo codziennych obowiązków. Za to serdecznie wam dziękujemy- powiedział Starosta.

Wszystkie koła wyraziły przekonanie, że impreza dożynkowa była bardzo dobrze przygotowana i przeprowadzona.
W dalszej części spotkania, rozmawiano na temat przyszłorocznych dożynek, jak również udziału kół w imprezach ludowych – Prezentacja Stołów Bożonarodzeniowych i Wielkanocnych.

Koła Gospodyń Wiejskich w Powiecie Myszkowskim odgrywają bardzo ważną rolę w dziedzinie kultury. Spełniają się w kultywowaniu tradycji, poprzez poświęcenie i gruntowną wiedzę o przeszłości – nie tę historyczną w sensie naukowym, ale tę namacalną, zawierającą się w codziennym życiu, w umiejętnościach przekazywanych z ojca na syna, z matki na córkę - stają się ostoją polskich tradycyjnych wartości.

Od lewej: Wicestarosta Myszkowski Mariusz Trepka, Starosta Myszkowski Wojciech Picheta, Przewodnicząca Rady Krajowej KGW Bernadetta Niemczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Marian Szczerbak

Przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Myszkowskiego podczas spotkania
LIS

kol1_83351031.JPG