Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podsumowanie projektów w Zespole Szkół w Żarkach
W Zespole Szkól im. T. Kościuszki w Żarkach odbyło się podsumowanie dwóch projektów: „Hotelarstwo bez granic” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz „Kreatywność w kształceniu zawodowym” w ramach Leonardo da Vinci, VETPRO.

Gospodarzem uroczystości, która odbyła się 6 marca, była Mariola Piątek, dyrektor placówki. Na specjalne zaproszenie przybyli m.in.: Starosta Myszkowski – Wojciech Picheta, Wicestarosta – Mariusz Trepka, Stanisława Nowak – radna miasta Żarki, Monika Drewniak – dyrektor ZEAS w Starostwie Powiatowym, Katarzyna Kulińska-Pluta –rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach, dyrektor Gimnazjum w Żarkach – Anna Janocha wraz z grupą gimnazjalistów.

Koordynatorem obu projektów była Lidia Nowak, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZS w Żarkach. Instytucją partnerską w obu projektach był ADC College z Londynu.

Projekt „Hotelarstwo bez granic” dał szansę 16 uczniom Technikum Hotelarskiego i Gastronomicznego na udział w praktykach w prestiżowych hotelach i restauracjach w Londynie. Uczniowie wyjechali tam wraz z dwiema opiekunkami: Lidią Nowak i Beatą Ganczewską. Wyjazd trwał od 18-30.11.2013 r. Wcześniej wszyscy uczniowie wzięli udział w wielu zajęciach przygotowujących – dwóch kursach językowych, podczas których szlifowali język angielski zawodowy oraz w przygotowaniu kulturowym i psychologicznym.

Będąc na praktykach w Londynie, poza doskonaleniem umiejętności zawodowych, uczniowie mieli szansę doskonalić język angielski w pracy oraz w życiu codziennym (mieszkając z angielskimi rodzinami).
Po pracy uczniowie uczestniczyli w programie kulturowym, poznając zabytki, historię oraz kulturę Londynu. Wszystkim uczniom wręczono certyfikaty Europass Mobilność potwierdzające zdobyte podczas praktyk umiejętności. Opinie uczniów były bardzo pozytywne. Zdobyli ogromne doświadczenie zawodowe i wszyscy jeszcze raz chcieliby wziąć udział w podobnym stażu, aby dalej doskonalić swoje umiejętności potrzebne do wykonywaniach ich przyszłych zawodów.

Kolejnym podsumowanym projektem był wyjazd 7 nauczycieli przedmiotów zawodowych z ZS w Żarkach- również do Londynu w ramach projektu „Kreatywność w kształceniu zawodowym” w ramach Leonardo da Vinci, VETPRO. Wyjazd odbył się w dn. 3-7.02.2013r. Jego istotą było poznanie brytyjskiego systemu szkolnictwa zawodowego. Uczestnicy szkolenia mieli szansę odwiedzić dwie szkoły kształcące zawodowo: Lambeth College oraz LeSoCo w Londynie. Ponadto uczestnicy brali udział w szkoleniach umożliwiających poznanie innowacyjnych metod i form szkolenia zawodowego stosowanych w Wielkiej Brytanii oraz w wymianie doświadczeń w dziedzinie szkolnictwa zawodowego. Jednym z punktów szkolenia była również wizyta w hotelu Intercontinental w samym centrum Londynu, w którym uczestnicy poznali wiele działów oraz funkcjonowanie hotelu poprzez zajęcia związane z prowadzeniem działalności hotelowej.

Ważnym elementem obu projektów jest nauka języków obcych zawodowych niezbędnych w pracy hotelarza i gastronomika we współczesnej Europie. Jednym z głównych celów praktyk było również rozwijanie międzynarodowej współpracy i wymiana doświadczeń z organizacjami partnerskimi.
Projekty umożliwiły pracownikom i uczniom Zespołu Szkół w Żarkach poznanie realiów pracy i szkolnictwa zawodowego w Wielkiej Brytanii. Ponadto, rezultatem projektu jest również wsparcie ponadnarodowej mobilności uczniów kształcących się zawodowo, ich doskonalenie zawodowe oraz wykorzystanie posiadanej wiedzy i umiejętności w praktyce, w dążeniu do osobistego rozwoju i zdobycia kwalifikacji wymaganych na Europejskim Rynku Pracy.Starosta Myszkowski Wojciech Picheta gratulował uczniom opiekunom wspaniałych osiągnięć


Podczas uroczystości była pełna sala

12

MAR

2014

57213

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

kapp12_164853159.jpg

Zdjęcie: kapp12_164853159.jpg

Ukryj moduł.