Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczniowie z Żarek na stażu w Anglii

Grupa 16 uczniów techników informatycznego wraz z 2 opiekunami wzięła udział w 2-tygodniowym stażu w Londynie, który był realizowany w ramach projektu „Mobilność kluczem do sukcesu - staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”, nr projektu 2013-1- PL1-LEO01-37023, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Koordynatorem projektu była Jolanta Zamora.

Do udziału w stażu ubiegało się 23 uczniów. Uczniowie którzy spełnili kryteria naboru przed wyjazdem uczestniczyli w kursie z języka angielskiego, szkoleniu z przygotowania pedagogicznego oraz przygotowaniu kulturowym.
Staż realizowali w firmach informatycznych: Micrologic, FCL College IT, IT Soho, RAaw, Stamford Hill Computers, Prontaprint, 64 Computers, KF Computers and Imaging, IT Village, Retro Base Ltd, Bright Sparks Project, Laptop Outlet, Hitech Computer Repairs.

W weekend uczniowie zwiedzili wiele atrakcji turystycznych Londynu, m.in. Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, London Eye, Trafalgar Square, Tate Modern, Muzeum Historii Naturalnej, The British Museum, Big Ben, Tower of London, Kościół Westminster Abbey, Pałac Buckingham, i wiele innych,
Stażyści nabyli szereg przydatnych umiejętności tak zawodowych jak i społeczno - językowych. Poruszanie się po Londynie, wykonywanie przydzielonych zadań w firmach informatycznych, porozumiewanie się z rodzinami brytyjskimi lub współpracownikami to dla każdego z naszych uczniów sytuacje dnia codziennego.

Pracodawcy byli zachwyceni dyscypliną, przygotowaniem zawodowym i chęcią nauczenia się nowych rzeczy przez uczestników stażu. Dotarły do nas również informacje, że wielu z naszych uczniów planuje powrót na wyspy.


Uczniowie z opiekunami na wspólnej footgrafii z Anglii

27

MAJ

2014

28471

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

proj1_190877883.JPG

Zdjęcie: proj1_190877883.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.