Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zmiany w przyznawaniu i wydawaniu kart parkingowych

Starostwo Powiatowe i Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Myszkowie informują, że z dniem 1 lipca 2014 r. nastąpią zmiany dotyczące przyznawania i wydawania kart parkingowych.

Na mocy ustawy z dnia 23.10.2013 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 05.12.2013 r., poz. 1446) od dnia 01.07.2014 r. kartę parkingową będzie wydawał Przewodniczący Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności .

Karty parkingowe wydawane będą:

1) osobie niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności mającej znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się. W przypadku umiarkowanego stopnia niepełnosprawności karta przysługiwać będzie jedynie osobie z określoną przyczyną niepełnosprawności oznaczoną symbolem 04-O (choroby narządu wzroku), 05-R (upośledzenie narządu ruchu) lub 10-N (choroba neurologiczna).

2) osobie niepełnosprawnej, która nie ukończyła 16 roku życia mającej znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się;

3) placówce zajmującej się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych mających znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się.

Karty parkingowe wydane na podstawie dotychczasowych przepisów zachowują ważność do dnia określonego jako data ważności karty, nie dłużej niż do dnia 30 listopada 2014 r.

Karty parkingowe wydawane będą w siedzibie Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Myszkowie ul. Partyzantów 21 pok. 147.

03

CZE

2014

95113

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.