Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dzień dawcy szpiku kostnego dla Beaty Kozioł

Na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Myszkowie odbyło się spotkanie zainicjowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie. Celem spotkania było zorganizowanie Dnia Dawcy Szpiku Kostnego dla Pani Beaty Kozioł – pracownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie, u której w listopadzie 2011 roku zdiagnozowano przewlekłą białaczkę szpikową. Leczenie farmakologiczne nie przynosi efektu. Jedyną szansą na powrót do pełni sił jest dla niej przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Patronat nad Dniem Dawcy Szpiku Kostnego objął Starosta Myszkowski Wojciech Picheta oraz Fundacja DKMS Polska.

Na spotkanie bardzo licznie przybyli przedstawiciele wielu instytucji, organizacji i osób prywatnych z terenu powiatu myszkowskiego, Częstochowy i Zawiercia. Małgorzata Pawlik-Karcz, dyrektor PCPR w Myszkowie, przedstawiła Panią Beatę i jej rodzinę i zachęcała do włączenia się w akcję i pomoc w organizacji Dnia Dawcy Szpiku Kostnego, który zaplanowany jest na 06.09.2014 r. Zachęcała również do składania datków do przygotowanych puszek oraz wpłat na konto Fundacji DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska ul. Altowa 6/9, 02-386 Warszawa PEKAO SA nr 86 1240 6292 1111 0010 4159 8437.

Przedstawiciel Fundacji DKMS Polska Pani Joanna Mejner-Olszewska opowiedziała o działaniach Fundacji i odpowiadała na pytania związane z planowaną inicjatywą.

W spotkaniu udział wzięła również Julita Czyżowska mieszkanka Myszkowa, która została dawcą komórek macierzystych dla kobiety z Kanady.
Chętnych do pomocy i świetnych pomysłów było mnóstwo. Obecni na spotkaniu deklarowali pomoc różnego rodzaju: rozwieszanie plakatów, rozdawanie ulotek, udostępnianie informacji na stronach internetowych i portalach społecznościowych, zachęcanie osób w wieku 18-55 lat do zarejestrowania się w bazie dawców komórek macierzystych, przekazanie fantów na licytacje, pomoc finansową, zasponsorowanie usługi gastronomicznej podczas imprezy lub występów ciekawych zespołów, kabaretów.

Organizatorzy liczą, że zaplanowane na Dzień Dawcy w dniu 06.09.2014 r. Atrakcje, przyciągną zainteresowanie ogromnej liczby osób i spowodują włączenie do zacnego grona kolejnych kandydatów na dawców krwi dla wielu osób chorujących na białaczkę.
W dniu 30.08.2014 r. zostanie zorganizowana przez Stowarzyszenie „Podlas” w Myszkowie przy okazji zakończenia lata, akcja rejestracji przyszłych dawców poprzez wymaz z ust oraz licytacja fantów przekazanych przez sponsorów oraz papierowych prac wykonanych przez więźnia z Zakładu Karnego w Nysie Pana Marcina Cembalę. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na organizację Dnia Dawcy Szpiku Kostnego 06.09.2014 r. oraz pokrycie kosztów badań rejestrujących się osób. Ochotnicza Straż Pożarna z Poraja zorganizuje kwestę w dniu 13.09.2014 r. podczas pikniku w Żarkach Letnisku.

Czekamy na kolejne propozycje od firm i osób dobrego serca, chcących włączyć się w organizację Dnia Dawcy Szpiku Kostnego dla Beaty.
Podczas imprez przede wszystkim zachęcać będziemy wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat do oddania krwi i rejestrowania się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Wierzymy, że podczas Dnia Dawcy znajdziemy genetycznego bliźniaka dla Beaty, a przy okazji dawców dla innych, chorujących na białaczkę osób
- mówi Małgorzata Pawlik-Karcz.

Po spotkaniu, jeszcze długo dyskutowano, padały kolejne propozycje i deklaracje zaangażowanych osób. Uczestnicy opuścili salę sesyjną zaopatrzeni w informacje i ulotki związane z akcją.
W imieniu Beaty, Jej Rodziny i Przyjaciół bardzo dziękujemy wszystkim obecnym na spotkaniu, osobom włączającym się do akcji, Wolontariuszom, wszystkim służącym pomocą rzeczową, finansową i osobową w naszej akcji i w innych podobnych akcjach, wszystkim zarejestrowanym i tym, którzy zamierzają zarejestrować się, jako potencjalny dawca komórek macierzystych.

„Mam na imię Beata, mam 29 lat i pochodzę z Winowna. Pracuję w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie jako pracownik socjalny i zajmuję się pomocą osobom niepełnosprawnym. W listopadzie 2011 r. dowiedziałam się, że choruję. Diagnoza – przewlekła białaczka szpikowa. Całym moim wsparciem i siłą napędową do walki z chorobą i oczekiwaniem na mojego bliźniaka genetycznego była moja Mamusia, która niestety w czerwcu 2013 r. pomimo wielu miesięcy wiary, nadziei i leczenia przegrała nierówną walkę – także z nowotworem.
Z jednej strony, moje życie z dnia na dzień straciło sens, a z drugiej zrozumiałam, że muszę walczyć i nie poddawać się bo tego pragnęła moja Mama.
Jak każda młoda dziewczyna mam marzenia, chciałabym planować swoją przyszłość i założyć własną rodzinę. By móc je zrealizować, potrzebuję przeszczepienia szpiku kostnego od dawcy niespokrewnionego. Dlatego zwracam się z prośbą do ludzi chcących i mogących pomóc mnie i innym chorym o zarejestrowanie się jako potencjalny dawca szpiku. Przeszczepienie daje nam szansę na dalsze życie.”W spotkaniu uczestniczyło bardzo wiele osób

30

LIP

2014

47736

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

pom1_618908090.JPG

Zdjęcie: pom1_618908090.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.