Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dzień dawcy szpiku kostnego w Starostwie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie organizuje Dzień Dawcy Szpiku Kostnego DLA NASZEJ KOLEŻANKI Z PRACY.

Pani Beata jest pracownikiem socjalnym- doradcą osoby niepełnosprawnej. Wszyscy, którzy znają Panią Beatę doskonale wiedzą, że wzorowo wykonuje swoje obowiązki służbowe, a przy tym jest bardzo ciepłą i serdeczną osobą. U 29-letniej Beaty, która jest mieszkanką Winowna, a pracuje w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie, w listopadzie 2011 roku została zdiagnozowana przewlekła białaczka szpikowa. Jedyną szansą na powrót do pełni sił jest dla Pani Beaty przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Patronat nad Dniem Dawcy Szpiku Kostnego dla Pani Beaty objął Starosta Myszkowski Wojciech Picheta oraz Fundacja DKMS Polska.
Fundacja DKMS Polska to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i przebadanych ponad 533 000 (czerwiec 2014) potencjalnych dawców szpiku, a już 1 231 (czerwiec 2014) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie. Fundacja DKMS Polska została zarejestrowana 28 listopada 2008 roku, jednak działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku.

Aby znaleźć genetycznego bliźniaka dla Pani Beaty potrzebne są m.in. takie akcje jak ta. W związku z tym w imieniu Pani Beaty, Jej Rodziny i Przyjaciół bardzo serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych i chcących w JAKIKOLWIEK sposób pomóc nam w zorganizowaniu akcji Dzień Dawcy Szpiku Kostnego na spotkanie grupy inicjatywnej. Odbędzie się ono w dniu 23.07.2014 roku (środa) w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Myszkowie o godzinie 11.00.

Podczas tego spotkania Koordynator z Fundacji DKMS Polska Pani Joanna Surdyk odpowie na wszystkie pytania związane z akcją i ukierunkuje nasze działania.
Zwracam się do Państwa z prośbą o przyłączenie się do akcji. Każda pomoc (rozwieszanie plakatów, rozdawanie ulotek, zachęcanie osób w wieku 18-55 lat do oddawania krwi, przekazanie fantów na licytacje, pomoc finansowa: gotówka, czeki, wpłaty na konto Pani Beaty i Fundacji DKMS Polska, zasponsorowanie usługi gastronomicznej podczas imprezy lub występów ciekawych zespołów, kabaretów) będzie bardzo mile widziana.

W dniu 30.08.2014 r. podczas imprezy zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Podlas” w Myszkowie z okazji zakończenia lata planujemy zorganizować licytację fantów przekazanych przez sponsorów oraz papierowych prac wykonanych przez więźnia z Zakładu Karnego w Nysie Pana Marcina Cembalę. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na organizację „właściwej” imprezy Dnia Dawcy Szpiku Kostnego, który odbędzie się w dniu 06.09.2014 roku na terenie Starostwa Powiatowego w Myszkowie. Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie zaprezentuje maskotkę Sznupka lub zorganizuje pokaz tresury psów. Czekamy na kolejne propozycje od firm i osób dobrego serca, chcących włączyć się w organizację imprezy.

W tym dniu, PRZEDE WSZYSTKIM zapraszamy wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat do oddania krwi i zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych.
Wierzymy, że podczas Dnia Dawcy znajdziemy genetycznego bliźniaka Pani Beaty, a przy okazji dawców dla innych, chorujących na białaczkę osób.
Mam na imię Beata, mam 29 lat i pochodzę z Winowna. Pracuję w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie jako pracownik socjalny i zajmuję się pomocą osobom niepełnosprawnym. W listopadzie 2011 r. dowiedziałam się, że choruję. Diagnoza – przewlekła białaczka szpikowa. Całym moim wsparciem i siłą napędową do walki z chorobą i oczekiwaniem na mojego bliźniaka genetycznego była moja Mamusia, która niestety w czerwcu 2013 r. pomimo wielu miesięcy wiary, nadziei i leczenia przegrała nierówną walkę - także z nowotworem.
Z jednej strony, moje życie z dnia na dzień straciło sens, a z drugiej zrozumiałam, że muszę walczyć i nie poddawać się bo tego pragnęła moja Mama.
Jak każda młoda dziewczyna mam marzenia, chciałabym planować swoją przyszłość i założyć własną rodzinę. By móc je zrealizować, potrzebuję przeszczepienia szpiku kostnego od dawcy niespokrewnionego. Dlatego zwracam się z prośbą do ludzi chcących i mogących pomóc mnie i innym chorym o zarejestrowanie się jako potencjalny dawca szpiku. Przeszczepienie daje nam szansę na dalsze życie.”


Bardzo liczymy na Państwa udział w środowym spotkaniu i wsparcie przy organizacji akcji. Musicie Państwo tam być!
Małgorzata Pawlik-Karcz, Dyrektor PCPR w Myszkowie

22

LIP

2014

80104

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.