Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nowe inwestycje drogowe w Powiecie Myszkowskim

Powiat Myszkowskim uzyskał dofinansowanie na inwestycje drogowe. Radni na sesji nadzwyczajnej podjęli uchwałę o rozpoczęciu prac jeszcze w tym roku.

Skala mających nastąpić prac jest bardzo duża, dlatego druga połowa 2014 roku zapowiada się niezwykle pracowicie.
W związku z otrzymanymi z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji promesami na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, a także umowami z gminami: Żarki, Poraj, Koziegłowy, Powiat Myszkowski otrzymał łączne wsparcie w wysokości 748 tys. zł. Wraz z dodatkową kwotą zaplanowanych wydatków majątkowych w wysokości 950 tys. zł – Powiat Myszkowski przeznaczy łącznie 1 mln 698 tys. zł na następujące inwestycje:

- przebudowa chodnika w drodze powiatowej Niegowa-Mirów-Kotowice do granicy z Powiatem Zawierciańskim – współpraca z Gminą Żarki na odcinku w Kotowicach, dł. 345 m.
- przebudowa chodnika drogi Choroń – Przybynów-Wysoka Lelowska-Żarki – współpraca z Gminą Żarki na odcinku w Przybynowie (prawa strona 400 m); w Kotowicach (lewa strona 345 m)
- remont drogi powiatowej Dębowiec-Choroń – współpraca z Gminą Poraj
- wykonanie nakładki bitumicznej na drodze powiatowej w Cynkowie – do granicy z Powiatem Lublinieckim – współpraca z Gminą Koziegłowy.
- przebudowa drogi nr 3801S
- przebudowa chodnika w ciągu drogi powiatowej w Moczydle (współpraca z Gminą Niegowa – wykonanie projektu w latach ubiegłych)
- wykonanie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej dot. naprawy osuwiska w miejscowości Mzurów.

Warto zaznaczyć, że to jeszcze nie koniec planów inwestycyjnych na rok 2014. Jesienią Powiat Myszkowski przystąpi do kolejnych prac, m.in. powstanie chodnik w dzielnicy Myszkowa - Helenówka. Oznacza to, że w każdej gminie Powiatu zostaną podjęte prace mające na celu poprawę warunków drogowych z korzyścią dla wszystkich mieszkańców powiatu.

04

SIE

2014

73706

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.