Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dzień Dawcy Szpiku Kostnego dla Beaty

Starosta Myszkowski Wojciech Picheta objął patronatem Dzień Dawcy Szpiku Kostnego dla Beaty, który zainicjowała jednostka organizacyjna Starostwa w Myszkowie – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Impreza miała na celu szczytny cel: rejestrację potencjalnych dawców szpiku dla osób potrzebujących, a przede wszystkim jednej z pracownic PCPR – Beaty Kozioł. Efekty akcji przeszły najśmielsze oczekiwania. Zarejestrowało się ponad 600 osób!

Imprezę zorganizowano w minioną sobotę, 6 września, na terenie Starostwa Powiatowego.
Akcję podzielono na część o charakterze medycznym oraz artystyczno-rekreacyjnym. Rejestracja potencjalnych dawców odbywała się między godziną 10.00 a 16.00. W tym czasie pracował sztab pielęgniarek i lekarzy na czele ze Starostą Wojciechem Pichetą. Ta praca okazała się wielkim sukcesem, gdyż liczba osób gotowych zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku wyniosła aż 606! Jest to rekordowa w skali całego kraju ilość!

W dzień imprezy i na specjalnym koncie zebrano już ok. 20 tys. zł, które będą przeznaczone na badania dla osób rejestrujących się w bazie dawców.

Starosta Wojciech Picheta wylicytował za 500 zł pakiet szkoleń grupowych w Centrum Rozwoju Butterfly, które przekazał pracownikom PCPR.

Oprócz opieki medycznej na miejscu byli również Strażacy, Straż Miejska oraz Policja. Opiekę ochroniarską sprawowała Firma PROTECTOR.

Specjalnie dla Beaty pracownice i jednocześnie koleżanki z pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie przy współpracy z Anną Paterek i Agnieszką Kowalczyk przygotowały kalendarz na 2015 rok w którym użyczyły swojego wizerunku tworząc piękne portrety.

Dochód ze sprzedaży kalendarza zostanie przekazany na konto Fundacji DKSM Polska i wspomoże leczenie osób chorujących na białaczkę.

W sferze artystycznej niewątpliwą gwiazdą był zespół T-Love z Muńkiem Staszczykiem na czele. Ponadto wystąpiły takie zespoły, jak: ESKALACJA z EL.PANK.EL, Xpressive promujący nową płytę, Kabaret Świerszczychrząszcz. Interesujące okazały się występy grup: Teatr Fajrant, GRUPO DE CAPOEIRA CA MANGULA, Klub Sportów Walki OFENSYWA, pokaz tresury psa policyjnego z przewodnikiem, dzieci ze szkoły w Winownie, grupa taneczno- artystyczna POKOUSA, Agnieszka Szymczyk wraz z grupą ZUMBA.

Warto podkreślić, że impreza miała charakter symultaniczny. Jednocześnie odbywało się wiele rozmaitych wydarzeń, udostępniano wspaniałe atrakcje. Oprócz występów scenicznych, przez cały dzień funkcjonowały kramiki gastronomiczne (grille, wojskowa grochówka, ciasta), loterie fantowe oraz animacje dla dzieci przygotowane przez Świat animacji z Myszkowa. Dochód ze sprzedaży wyrobów gastronomicznych i loterii został przekazany na konto Fundacji DKMS Polska na pokrycie kosztów badań potencjalnych dawców krwi.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez nakładu pracy współorganizatorów i sponsorów, którzy bez wahania i wątpliwości pomogli przy wszystkich pracach związanych z organizacją: Straży Miejskiej w Myszkowie, Miejskiemu Domu Kultury, Wójta Gminy Poraj, Policji, OSP w Kuźnicy Starej, Nowej Wsi i Żarkach Letnisko, ZHP, Myszkowskiej Ósemce, Firmie PROTECTOR, Klubu Ambitnych Amatorów oraz ponad 100 wolontariuszy.


Starosta Myszkowski Wojciech Picheta objął patronatem imprezę, pracował w sztabie lekarzy i pielęgniarek przy rejestracji, jak również sam oddał krew do badania; na zdjęciu z Dyrektor PCPR Małgorzatą Pawlik-Karcz


Pod wielkim banerem Beaty Kozioł z PCPR na ścianie Starostwa; na zdjęciu Beata Kozioł, Starosta Wojciech Picheta, Dyrektor Małgorzata Pawlik-Karcz, Anna Kos z Przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Myszkowie


Impreza zgromadziła bardzo wielu mieszkańców Myszkowa i okolic


Występ T-Love z Muńkiem Staszczykiem na długo pozostanie w pamięci widzów

10

WRZ

2014

87927

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

spi1_148874408.JPG

Zdjęcie: spi1_148874408.JPG

Ukryj moduł.