Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Starosta Myszkowski Wojciech Picheta uhonorował myszkowskiego boksera Miłosza Wodeckiego – mistrza Polski juniorów 2014 - i ufundował nagrodę za wybitne osiągnięcia w dotychczasowej karierze.

Boks cieszy się dużą popularnością w Myszkowie. Od wielu lat działa tu sekcja, której wychowankowie odnosili sukcesy krajowe i między narodowe.
Jednym z najmłodszych wychowanków jest Miłosz Wodecki, bokser wagi ciężkiej. Jego trenerami są były mistrz świata Henry Średnicki i Krzysztof Szot.

Na razie młody bokser jest juniorem, ale już zdążył zaznaczyć się na mapie krajowego i międzynarodowego boksu.

Brał udział w wielu prestiżowych zawodach, w których zajmował czołowe lokaty. W 2014 roku wywalczył mistrzostwo Polski juniorów, w latach 2012 i 2014 został mistrzem Śląska, a w 2013 wywalczył wicemistrzostwo naszego województwa.

Od roku 2012 jest członkiem Kadry Polski.

- Jestem zdania, że trzeba doceniać i wspierać takich młodych ludzi. Miłosz wybrał trudną drogę, pełną wyzwać, ale właśnie dlatego godny jest najwyższego podziwu. Już zrobił dużo dla wizerunku Myszkowa i całego Powiatu, a przyszłość stoi przed nim otworem - mówi Starosta Wojciech Picheta.

Od urodzenia związany z Powiatem Myszkowskim. Urodził się w Mysłowie, obecnie jest uczniem Technikum w Zespole Szkół nr 1 w Myszkowie.
Jego sukcesy są spektakularne, a przed nim otwiera się kariera seniorska.
Podczas spotkania ze starostą Wojciechem Pichetą, bokser opowiadał o bokserskich detalach, przygotowaniach przed walkami i przyszłości, którą ma zamiar związać z boksem na poziomie seniorskim.


Miłosz Wodecki ze Starostą Wojciechem Pichetą podczas spotkania w Starostwie Powiatowym

17

PAŹ

2014

94448

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

bw1_573816229.JPG

Zdjęcie: bw1_573816229.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.