Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Spotkanie wigilijne Myszkowskiego Hufca Pracy

Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki był gościem honorowym podczas spotkania wigilijnego zorganizowanego przez myszkowski Ochotniczy Hufiec Pracy, które odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie.

Część oficjalną rozpoczęła Komendant Hufca Halina Skorek-Kawka. Wśród zaproszonych gości na uroczystość przybyli m.in. Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Marek Węgrzynowicz.
Całą salę lustrzaną w myszkowskim MKD wypełniła młodzież i osoby, które uczestniczą w funkcjonowaniu Hufca.

Spotkanie, ze względu na zbliżający się okres świąteczny, miało podniosły, a zarazem familijny charakter.

Starosta Dariusz Lasecki złożył wszystkim zebranym życzenia spokojnych świąt Bożego Narodzenia i sukcesów w 2015 roku, winszując dotychczasowych osiągnięć. Podkreślił jak wielką i odpowiedzialną rolę odgrywa Hufiec, który pomaga młodzieży w sensie edukacyjnym, a także przygotowuje ją do poruszania się na rynku pracy. Jednostka wypełnia w ten sposób istotne zadania wychowawczo-edukacyjne i wspomaga młode osoby w znajdowaniu zatrudnienia. To działalność o wielkim znaczeniu dla całego Powiatu Myszkowskiego.

Spotkanie wigilijne nie mogło obyć się bez kolęd. W atmosferę Świąt wprowadził zebranych znakomity muzyk i instruktor muzyczny Wiesław Niedzielski z zespołem.

Myszkowski Hufiec działa z niezwykły rozmachem. Współpracuje ze szkołami z Powiatu Myszkowskiego, pracodawcami, instytucjami, stowarzyszeniami i posiada bardzo szeroki wachlarz zawodów, w których można się kształcić. Wychowawcy prowadzą zajęcia lekcyjne, zapewniają praktyki, a także pomagają rozwiązywać problemy życiowe, dzięki czemu kontakt z uczestnikami jest bliski i pełen wzajemnego zrozumienia.
Jednostka realizuje Program Zapobiegania Niedostosowaniu i Przestępczości wśród dzieci i młodzieży, Program Aktywizacji Społecznej oraz szereg zajęć i projektów.


Wigilia OHP; Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki gratuluje dotychczasowych osiągnięć, podkreślając rolę społeczną, jaką odgrywa Myszkowski OHP wspomagając młodych ludzi w edukacji i poruszaniu się na rynku pracy

22

GRU

2014

90279

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

huf1_915239880.JPG

Zdjęcie: huf1_915239880.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.