Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

I Przegląd Stołów Bożonarodzeniowych w Niegowie

Gmina Niegowa przygotowała piękny pokaz stołów bożonarodzeniowych. Powiat Myszkowski reprezentowali Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Andrzej Jastrzębski, Członek Zarządu Powiatu Jakub Grabowski i Radny Mariusz Morawiec.

Główna sala w Gminnym Ośrodku Kultury w Niegowie została w minioną niedzielę dosłownie zastawiona przepięknymi i pomysłowymi stoiskami, na których Koła Gospodyń Wiejskich prezentowały tradycyjne potrawy świąteczne. Już od wejścia witała przybyłych niezwykła atmosfera, wypełniona zapachami świeżych i wspaniale przyrządzonych smakołyków.

Wszystkich gości powitała Wójt Niegowy Dorota Hajto-Mazur, a całość poprowadził Dyrektor GOK Andrzej Szczepańczyk.
Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Członek Zarządu Powiatu Jakub Grabowski wspólnie wręczyli Wójt Dorocie Hajto-Mazur okolicznościowy stroik, który idealnie wpasował się w specyfikę imprezy.
Wicestarosta złożyła wszystkim zebranych życzenia spokojnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia, sukcesów w nowym 2015 roku, wyrażając również podziw dla talentów kulinarnych i zmysłu estetycznego pań z KGW.

Potraw tego dnia było bowiem co niemiara, a ich różnorodność i pomysłowość w przygotowaniu zasługują na najwyższe uznanie. Uczestnicy Prezentacji mogli kosztować wszystkiego: od słodkich wypieków, poprzez dania rybne, sałatki, kapustę na wiele sposobów, pierogi, paszteciki, po mięsa, wędliny a nawet nalewki.

Imprezę bardzo licznie zgromadzonym gościom umilał występ Kapeli biesiadnej z Choronia oraz zespół muzyczny „Mardis”.

Prezentacje stołów bożonarodzeniowych cieszą się ogromną popularnością z uwagi na tradycyjną, typowo polską, kuchnię, która zwłaszcza w czas świąteczny ma bardzo wiele do zaoferowania. To również znakomita okazja do zaprezentowania kultury ludowej ze wszystkimi jej przepięknymi walorami.


Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Członek Zarządu Jakub Grabowski przekazali Wójt Dorocie Hajto-Mazur symboliczny stroik bożonarodzeniowy


Wicestarosta Anna Socha-Korendo w Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Jastrzębskim i Radnym Powiatu Mariuszem Morawcem

18

GRU

2014

80868

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

stolnieg1_155424139.JPG

Zdjęcie: stolnieg1_155424139.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.