Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W dniu 28.05.2015 r. na terenie rekreacyjnym „Podlas” w Myszkowie odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego połączony z Dniem Dziecka. Został on zorganizowany przez Organizatora rodzinnej pieczy zastępczej - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie.
 
W tym dniu chcieliśmy wyrazić wdzięczność za ogromny trud, jakiego podjęli się rodzice zastępczy i opiekunowie, by sworzyć swoim podopiecznym prawdziwy dom. Organizując powyższą uroczystość Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie pragnie docenić poświęcenie i zaangażowanie opiekunów i podziękować za opiekę i miłość ofiarowaną dzieciom. Jest to niezmiernie trudne zadanie, dlatego zasługuje na podziw i uznanie.

W pikniku wzięły udział zaproszone rodziny zastępcze wraz z dziećmi, kadra i wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka w Myszkowie, Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Żarkach Letnisko oraz Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej, a także przedstawiciele władz naszego powiatu.

Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki wraz z Wicestarostą Anną Socha- Korendo, Przewodniczącym Rady Powiatu w Myszkowie Andrzejem Jastrzębskim i członkiem Zarządu Powiatu w Myszkowie Rafałem Kępskim wręczyli podziękowania rodzinom i opiekunom, którzy nie tylko świetnie wywiązują się z roli rodziców zastępczych, ale są też bardzo zaangażowane w życie PCPR, jak również w organizację dzisiejszej imprezy. W każdej sytuacji i w każdym czasie możemy liczyć na ich pomoc, a swoją postawą i działaniem stanowią wzór dla innych rodzin.

Podziękowania wręczono:
Państwu Patrycji i Sławomirowi Kapral
Państwu Dorocie i Zbigniewowi Radkowskim
Państwu Annie i Ryszardowi Przybyszewskim
Pani Urszuli Michniewicz – dyrektorowi Rodzinnego Domu Dziecka w Myszkowie
Pani Małgorzacie Cesarz – dyrektorowi Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Żarkach Letnisko
Pani Jolancie Roweckiej – dyrektorowi Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej.

Dla uczestników imprezy zorganizowano wiele ciekawych atrakcji, między innymi:
przedstawienia i występy dzieci z placówek, pokaz Powiatowej Straży Pożarnej i Policji, występ dzieci z Zespołu Tańca Estradowego ,,Pokusa” z Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie, liczne zabawy i konkursy zorganizowane przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, konkurs karaoke, pokaz zumby, malowanie twarzy, dmuchane zamki.
W trakcie pikniku dzieci odwiedził Sznupek – maskotka Policji, z którym nasi milusińscy chętnie robili pamiątkowe zdjęcia. Udział dzieci we wszystkich konkursach został nagrodzony upominkami pozyskanymi od sponsorów. Ponadto, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny o tematyce ,,Ja i moja rodzina na wymarzonych wakacjach”. Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych laureatów:
 
I miejsce: Sandra Drzewiecka
II miejsce: Dawid Wójcik, Dawid Michalski
III miejsce: Oliwia Kuklis, Daria Madej
Wyróżnienie: Ewa Skrzydlak, Angelika Wcisło, Emil Ślęzak
 
W kąciku gastronomicznym goście mogli skosztować domowego ciasta upieczonego przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, pysznej kiełbaski z grilla, a także smacznej grochówki, przygotowanej przez Myszkowski Klub Motocyklowy.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe w zorganizowaniu pikniku:
Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy, Stowarzyszenie Podlas, Śląska Organizacja Turystyczna, Miejski Dom Kultury w Myszkowie, Myszkowski Klub Motocyklowy w Myszkowie, Firma ,,Pol-Druk”, Starostwo Powiatowe w Myszkowie, Firma „Sokpol”, „Jurajska” Spółdzielnia Pracy, Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie, Hufiec ZHP Ziemi Myszkowskiej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Przedsiębiorstwo Handlowe ,,Magda" Sklep Puchatek, Firma ,,Krokus”, Cukiernia "Szarlotka”, Firma ,,Jedynak", Piekarnia ,,Najgebauer", Firma "Kawon", Firma ,,Berywit”, Bank BGŻ Oddział w Myszkowie, SK Bank Oddział w Myszkowie, Pani Katarzyna Miklas, Rodzinny Dom Dziecka w Myszkowie, Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej, Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Żarkach Letnisko.
 
Kopia pic1.jpg
Starosta Myszkowski, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski i Członek Zarządu Rafał Kępski z nagrodzonymi przedstawicielami rodzin. 

02

CZE

2015

48786

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.